بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
توان تولید مناطق نفت خیز جنوب به ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه می‌رسد/ طرح ۲۸ مخزن یک میدان مین بود
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: توان تولیدی مناطق نفت خیز جنوب براساس یک برنامه ۵ ساله به مرز ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه خواهد رسید.
کد خبر : ۲۷۷۸۳۴

به گزارش بورس نیوز، علیرضا دانشی در چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه هزینه تعمیر چاه از حفر یک چاه جدید کمتر است در دولت سیزدهم و با آغاز فعالیت تلاش کردیم تا نسبت به تعمیر چاه‌ها اقدام کنیم و براین اساس هزینه‌هایی که انجام شده نسبت به آنچه رخ داده است تقریبا قابل مقایسه نیست.

وی افزود: آنچه در بحث افزایش تولید اتفاق افتاده است اقداماتی بوده که در بحث چاه‌های قدیمی انجام شده است البته دو میدان جدید که در طرح ۲۸ مخزن بوده را به تولید آورده ایم که شامل میدان کبود و بالارود است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه باید بهره دهی چاه‌ها را ارتقا دهیم، گفت: یکسری پروژه‌های ویژه برای این کار داریم و در تلاش هستیم این مهم را در حوزه مناطق نفت خیز جنوب مُحقق کنیم البته از اینکه باید چاه‌های توسعه‌ای جدید نیز احداث کنیم گریزی نیست.

دانشی در خصوص طرح ۲۸ مخزن عنوان کرد: طرح ۲۸ مخزن دولت قبل یک میدان مین بود که به ما تحویل داده شد و دنیای از معضلات داشت و مارا با مشکلات متعددی مواجه کرد. ما با همکاری با بخش خصوصی موافق هستیم، اما باید بخش خصوصی توانمند شود و خودشان باید به این مساله کمک کنند.

وی افزود: از امسال مجوز چاه‌های توسعه به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داده شده است و ما نیز در حال آماده خودمان هستیم تا بتوانیم چاه توسعه‌ای احداث کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در پایان در خصوص برنامه افزایش تولید خاطرنشان کرد: برنامه‌ای ۵ ساله به وزارت نفت داده ایم تا توان تولیدی مناطق نفت خیز براساس این برنامه به مرز ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه برسد البته این برنامه مستلزم تحقق یکسری ملزومات است که در صورت محقق شدن می‌توانیم شاهد تحقق این برنامه ۵ ساله باشیم.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
امضا ۱۱ قرارداد تولید بار اول به ارزش ۸۵۰ میلیارد تومان
رئیس پژوهش و فناوری مناطق نفتخیز جنوب:

امضا ۱۱ قرارداد تولید بار اول به ارزش ۸۵۰ میلیارد تومان

آیین تقدیر از پژوهشگران، فعالان پژوهشی و فعالان مدیریت دانش برتر سال ۱۴۰۲ شرکت ملی حفاری ایران
در سومین روز نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان صورت پذیرفت؛

آیین تقدیر از پژوهشگران، فعالان پژوهشی و فعالان مدیریت دانش برتر سال ۱۴۰۲ شرکت ملی حفاری ایران

امضای موافقت نامه فی ما بین پتروایران و شرکت ملی حفاری
در دومین روز از نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان

امضای موافقت نامه فی ما بین پتروایران و شرکت ملی حفاری

ارسال نظر