بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳
صندوق های قابل معامله در بورس از بیت کوین پیشی گرفتند
بیت‌کوین فرصتی برای بهره‌مندی صعودی با تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس نداشته است، اما این صندوق‌ها توانسته‌اند نسبت به برخی از بزرگترین دارایی‌های رمزنگاری از نظر کل ارزش معامله شده فقط طی سه روز، پیشی بگیرند.
کد خبر : ۲۷۷۸۶۳

به گزارش بورس نیوز، بیت‌کوین فرصتی برای بهره‌مندی صعودی با تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس نداشته است، اما این صندوق‌ها توانسته‌اند نسبت به برخی از بزرگترین دارایی‌های رمزنگاری از نظر کل ارزش معامله شده فقط طی سه روز، پیشی بگیرند.

به گفته جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) طی چند روز از نظر حجم بیش از ۹.۶ میلیارد دلار معامله کرده‌اند. این مبلغ در سه روز حاصل شد که گری اسکیل با ۵.۱ میلیارد دلار معامله در مدت مشابه، پیشتاز بوده است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ اظهار کرد حجم تقریبا ۱۰ میلیارد دلاری در سه روز از مجموع ۵۰۰ صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین راه‌اندازی شده در سال ۲۰۲۳ بیشتر است. کل حجم معامله شده توسط این صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین حدود ۴۵۰ میلیون دلار بود. در مجموع، بیشترین حجم ثبت شده از یک محصول سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیون دلاری است.

از نظر بازار کریپتو، حجم ۹.۶ میلیارد دلاری که در مقابل دارایی‌های کریپتو قرار می‌گیرد، به ما نشان می‌دهد صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین در میان ۱۵ دارایی برتر قرار دارند، در واقع، در مقایسه با تمام ارز‌های دیجیتال موجود، این صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین در ۰.۱۳ درصد از ۹۰۲۴ دارایی رمزنگاری موجود قرار گرفتند.

انتظار می‌رود این رشد در روز‌های آینده گسترش یابد و می‌تواند منجر به تولید قابل توجهی از این صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۶۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۰ درصد کاهش داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر