بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷
از ابتدای سال جاری تا پایان آذر اتفاق افتاد؛

رشد 6درصدی تولید کنسانتره آهن

رشد 6درصدی تولید کنسانتره آهن
۹ شرکت تولیدکننده کنسانتره از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۳۸ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۳۶ تن محصول تولید کردند که در مقایسه با تولید سال گذشته حدود ۶ درصد افزایش یافته است.
کد خبر : ۲۷۸۲۱۰

به گزارش بورس نیوز، ۹ شرکت تولیدکننده کنسانتره از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۳۸ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۳۶ تن محصول تولید کردند که در مقایسه با تولید سال گذشته (۳۶ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۶ تن)، حدود ۶ درصد افزایش یافته است.

بر این اساس، از این میزان، شرکت‌های «گل گهر» ۸ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۷۴۳ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۰۷ تن، «گهرزمین» ۶ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۵۳۵ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۳ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۲۱ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۲ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۳۹ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۳۵۷ تن، «سناباد» یک میلیون و ۹۶۹ هزار و ۴۴۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۹۳۳ هزار و ۶۴۰ تن، «صبانور» یک میلیون و ۵۸ هزار و ۲۰ تن و «جلال آباد» ۳۱۸ هزار و ۲۳۲ تن تولید کردند.

تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره سنگ آهن در ۹ ماهه امسال، ۱۳ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۴۰۷ تن محصول به شرکت‌ها فرستاده اند که درمقایسه با رقم سال گذشته (۱۱ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۲۷ تن)، ۱۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

این شرکت‌ها در آذر ماه سال جاری، ۴ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۵۰ تن کنسانتره آهن تولید و یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۵۴ تن ارسال کردند که درمقایسه با رقم پارسال (۳ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۸۰ تن تولید و یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۲۵۷ تن ارسال)، به ترتیب ۲۳ درصد افزایش و ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر