بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
ثبات نفت در ادامه تلاش برای آتش بس در غزه
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۶ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۵۳ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۸۴۳۵

به گزارش بورس نیوز، قیمت نفت در بحبوحه ادامه تلاش‌ها برای رسیدن به آتش بس در جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس تقریباً تثبیت شده است. اما از طرف دیگر، آمریکا اعلام کرده قصد حملات جدیدی را به گروه‌های تحت پشتوانه ایران دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۶ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۵۳ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۵ درصد افزایش ۷۲ دلار و ۳۹ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۷ درصد طی هفته گذشته کاهش قیمت داشتند. انتشار اطلاعات بازار کار آمریکا در روز جمعه که بهتر از حد انتظار بود، قیمت نفت را ۲ درصد پایین آورد. این اطلاعات احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را کاهش می‌دهد.

گرچه مذاکرات برای رسیدن به آتش بس در غزه ادامه دارد. اما سرمایه‌گذاران پس از حمله هوایی آمریکا به عراق و سوریه نگران افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه هستند.

آمریکا همچنین به حملات خود به یمن ادامه می‌دهد. حمله یمن به کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی در دریای سرخ جریان تجارت جهانی را مختل کرده، اما تأثیر چندانی بر عرضه نفت نداشته است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به خودداری آمریکا از حمله مستقیم به ایران، آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس می‌تواند تاثیر پایدارتری داشته باشد و تنش‌ها در خاورمیانه را کاهش دهد. پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت همچنان زیر ۸۰ دلار در هر بشکه باقی بماند.

وزارت دادگستری آمریکا در روز جمعه یک شبکه حمل و نقل نفت را که ادعا می‌کند تامین مالی سپاه پاسداران ایران را در اختیار داشته، جریمه کرد.
۵۲۰ هزار بشکه از نفت ایران که در یک نفت در دریای زرد لنگر انداخته و در مسیر چین بود توقیف شده است.

ایران بین ۱.۲ و ۱.۶ میلیون بشکه در روز نفت خام در ۲۰۲۳ صادر کرده که ۱ تا ۱.۵ درصد از عرضه جهانی نفت را تشکیل می‌دهد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
نفت ۷۷ دلاری شد
در معاملات روز گذشته؛

نفت ۷۷ دلاری شد

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.