بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
معاون پارلمانی رئیس جمهور :

تصمیمی برای تعطیلی شنبه اتخاذ نشد

تصمیمی برای تعطیلی شنبه اتخاذ نشد
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت تصمیمی درباره تعطیلی شنبه نگرفته است.
کد خبر : ۲۷۸۵۲۰

به گزارش بورس نیوز، سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص تعطیلی روز شنبه اظهار کرد: موضوع تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن در دولت مطرح شد، اما تصمیمی اتخاذ نشد.

وی افزود: مرخصی شنبه به خود کارکنان واگذار شده که اگر می‌خواهند مرخصی بگیرند. فعلا برنامه‌ای برای تعطیلی روز شنبه وجود ندارد، ولی ممکن است هر لحظه تصمیم دیگری گرفته شود، ولی تا این لحظه تصمیمی برای تعطیلی گرفته نشده است.

وی درباره افزایش سقف بودجه، بیان کرد: لایحه بودجه اکنون در شورای نگهبان است و این شورا نظر می‌دهد، ولی سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که منبع درآمد‌های هزینه‌هایی که در بودجه آمده مشخص نیست و امیدواریم شورای نگهبان این مساله را به خوبی بررسی کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: موضع‌گیری دولت هم به خاطر این است که مردم در جریان مسائل کشور باشند. رئیس‌جمهور هم تاکید دارد اگر قانونی قابلیت اجرایی ندارد به اطلاع مردم رسانده شود نه این‌که دست روی دست بگذاریم و سال آینده با کسری بودجه مواجه شویم. این اطلاع‌رسانی باید به مردم داده شود البته این موضع به معنای اختلاف وتنش آنچنانی دولت و مجلس نیست و اختلاف نظر کارشناسی است.

حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا اقدام مجلس به دلیل برگزای انتخابات است؟ گفت: من نمی‌توانم گمانه‌زنی کنم و باید از خود نمایندگان سوال شود، ولی افزایش سقف بودجه در مجلس مرسوم بوده است، اما دولت شفاف به مردم گفته است که افزایش سقف بودجه چه مشکلاتی ایجاد می‌کند. به هر حال افزایش سقف بودجه موجب ایجاد تورم خواهد شد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.