بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
فروش بیش از ۳ میلیون تنی کالا در بورس کالا
آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالا نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۲۰ بهمن ۳۹۱ شرکت در تالار‌ها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۲۷ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۳۷.۹ هزار میلیارد تومان منتهی شد.
کد خبر : ۲۷۸۵۳۴

به گزارش بورس نیوز، آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۲۰ بهمن ۳۹۱ شرکت در تالار‌ها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۲۷ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۳۷.۹ هزار میلیارد تومان منتهی شد. ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر ۲۱.۱ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

براساس این گزارش، بورس کالای ایران برترین‌های بورس کالا در هفته منتهی به ۲۰ بهمن را براساس ارزش فروش شرکت‌ها در بازار فیزیکی اعلام کرد.

جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت‌ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

فولاد مبارکه اصفهان"فولاد" با ثبت معامله ۳۹۶ هزار و ۳۰ تن ورق گرم، ورق سرد خودرو، تختال و ورق سرد لوازم خانگی به ارزش ۱۲ هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

ملی صنایع مس ایران "فملی" با فروش ۵ هزار و ۵۷۱ تن مس کاتد، مس کم عیار، مس مفتول، سولفور مولیبدن، اکسید مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش ۲ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان، دوم شد.

ذوب آهن اصفهان "ذوب" با فروش ۵۵ هزار و ۵۹۷ تن شمش چدن، تیرآهن، میلگرد و ناودانی به ارزش یک هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان، سوم شد.

فولاد خوزستان "فخوز" با ثبت معامله ۵۵ هزار تن شمش بلوم و تختال به ارزش یک هزار و ۱۲۳ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

معدنی و صنعتی چادرملو "کچاد" با فروش ۲۳۷ هزار و ۸۱۵ تن کنسانتره و گندله سنگ آهن، مواد فسفاته آهن، شمش بلوم و آرگون به ارزش ۹۴۲ میلیارد تومان پنجم شد.

پالایش نفت اصفهان "شپنا" با ثبت معامله ۷۴ هزار تن وکیوم باتوم و گوگرد گرانوله به ارزش ۸۰۲ میلیارد تومان، ششم شد.

مجتمع سرب و روی انگوران با فروش ۴۱ هزار تن خاک روی به ارزش ۷۹۱ میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.

پالایش نفت بندرعباس "شبندر" نیز با ثبت معامله ۵۰ هزار تن وکیوم باتوم به ارزش ۶۵۵ میلیارد تومان هشتم شد.

پارس بهین پالایش نفت قشم ۴۰ هزار تن قیر به ارزش ۶۰۱ میلیارد تومان فروخت نهم شد.

پتروشیمی تندگویان با فروش ۱۲ هزار و ۸۶۰ تن پلی اتیلن ترفتالت بطری و نساجی و نخ پلی استر در گرید‌های مختلف و اسید ترفتالیک و ثبت ارزش ۵۹۲ میلیارد تومان دهم شد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر