بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری
بانک تجارت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری کشور، با تمرکز بر رصد شرایط بازار و کاهش مطالبات، جایگاه رقابتی خود را حفظ می‌کند.
کد خبر : ۲۷۸۵۴۴

به گزارش بورس نیوز،  بانک تجارت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری کشور، با تمرکز بر رصد شرایط بازار و کاهش مطالبات، جایگاه رقابتی خود را حفظ می‌کند. این بانک با انعقاد ۷۸ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری با شرکت‌ها و مشتریان بزرگ، مشتریان خود را حفظ کرده و جایگاه رقابتی خود را تثبیت کرده است.

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

تمرکز این بانک در سال جاری بر بهبود جایگاه رقابتی در تأمین مالی زنجیره‌ای تولید و ترویج سبک زندگی اعتباری و دیجیتال است. رشد سود خالص بانک در پایان آذر ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۵۳ درصد بوده و جایگاه نخست را در مانده کل تعهدات اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌ها ارزی و ریالی حفظ کرده است.

روند و دستاورد‌های "وتجارت"

کسب رتبه نخست فعالیت‌های ارزی در میان بانک‌های کشور

سومین بانک بزرگ بورسی از نظر میزان سرمایه ثبت

دومین بانک بزرگ بورسی از نظر مانده کل سپرده‌ها (ریالی و ارزی)

دومین بانک بزرگ بورسی از نظر مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری ریالی

دومین بانک بزرگ بورسی از نظر میزان درآمد‌های کارمزدی

دومین بانک بزرگ بورسی از نظر مانده کل تسهیلات اعطایی ریالی و ارزی

دومین بانک بزرگ بورسی از نظر مجموع درآمد سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌ها

از نظر ابزار‌ها و تجهیزات پرداخت الکترونیک این بانک چهارمین بانک بورسی از نظر تعداد خودپرداز‌های بانکی و همچنین چهارمین بانک از نظر تعداد پایانه‌های شعب بر اساس آمار پایان سال ۱۴۰۱ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است

رشد ۲۳.۴ درصدی مانده خالص تسهیلات اعطایی به اشخاص دولتی و غیر دولتی در پایان آذر ۱۴۰۲ نسبت به پایان سال قبل

رشد ۱۵ درصدی خالص درآمد‌های عملیاتی پس از کسر هزینه سود سپرده‌ها در پایان آذر ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل

 رشد ۷۱ درصدی خالص درآمد‌های کارمزدی در پایان آذر ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل

رشد ۵۴ درصدی سود عملیاتی در پایان آذر ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل.


برنامه توسعه محصولات جدید و ورود به بازار‌های جدید در بانکداری شخصی از طریق دو رویکرد دیجیتالی‌شدن و ترویج سبک زندگی اعتباری در حال پیشرفت است. محصولات مرتبط با ترویج سبک زندگی اعتباری شامل بسته اکو وام، کالانو، مساعده سازمانی، بسته ارزش ارزنده، توریست کارت، و BNPL است. همچنین، محصولات مرتبط با دیجیتالی‌شدن شامل تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج غیرحضوری، تسهیلات در بستر بانکداری باز، مرابحه شخصی غیرحضوری و خدمات کارت صدور اولیه، چک سفته و برات الکترونیکی، و سرویس پرداخت مستقیم است. همچنین، محصولات مبتنی بر تأمین مالی زنجیره در بستر پلتفرم SCF و محصول خرید اعتباری BNPL نیز معرفی شده‌اند. سامانه‌تی بی پلاس نیز به اصناف و کسب‌وکار‌ها این امکان را می‌دهد که به‌صورت اعتباری بدون واسطه اجناس را خریداری کنند.

چک امن دیجیتال (چکاد) بهبود امنیت و سرعت نقدشوندگی را با استفاده از امضای دیجیتال فراهم می‌کند. اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن "باجت" به‌صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود. همچنین، سامانه بی‌بار فینتک از زیرمجموعه بانک تجارت اتکنو تجارت، مدیریت آنلاین حمل‌ونقل بار جاده‌ای را فراهم می‌کند.

بسته تسهیلاتی "تصنیف" برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای جامعه کلیمیان (۲۵۰ میلیون ریال) و حمایت مالی از بنیاد شفاء برای درمان کودکان ناشنوا (۱ میلیارد ریال) و تجهیز خوابگاه دختران معلول ذهنی در خراسان رضوی (۱۸۰ میلیون ریال).

* بسته تسهیلاتی "تصنیف" شامل حمایت مالی از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای جامعه کلیمیان، بنیاد شفا، و مؤسسه همدم در استان‌های مختلف.

* مشارکت بانک در فعالیت‌های هنری و فرهنگی از جمله جشنواره هنرمندان معلول و تجلیل از خانواده‌های شهدا.

* پشتیبانی از برگزاری اجلاسیه‌ها و جشن‌های ملی و منطقه‌ای، همچون جشن گلریزان ستاد دیه و آزادسازی زندانیان.

* کمک‌های مالی به زلزله‌زدگان، نیازمندان، و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی در استان‌های مختلف.

"وتجارت" درمسیر بهبود جایگاه رقابتی

بانک تجارت، همگام با راهبرد‌های کشور در بهینه‌سازی مصرف انرژی، از سال‌های گذشته برنامه‌های زیست‌محیطی را اجرایی کرده است. این برنامه‌ها شامل استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف، تنظیم سیستم‌های تهویه، تعویض چراغ‌های قدیمی با مصرف کمتر، و استفاده از شیرآلات هوشمند در ساختمان‌های بانک است. همچنین، با تدوین مقررات مربوط به مصرف انرژی و مدیریت دقیق زمان‌های کاری، بانک به بهره‌وری انرژی و کاهش مصرف برق در ساختمان‌های خود می‌پردازد.

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

نگاهی به نقش بانک تجارت در زنجیره صنعت بانکداری

 

اشتراک گذاری :
ارسال نظر