بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
بیش از ۸۰ درصد خودرو‌ها را به فروش رساندیم/ انجام مزایده‌های سازمان تملیکی در بستر الکترونیکی و شفاف
مدیر کل فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ما بیش از ۸۰ درصد خودرو را به فروش رساندیم. تمام مزایده‌های سازمان اموال تملیکی در بستر الکترونیکی و فضای کاملا شفاف، قابل رصد و پیگیری مدیریت می‌شود.
کد خبر : ۲۷۸۵۷۴

اردشیر رستمی، مدیر کل فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: نوع کالا‌هایی که به سازمان اموال تملیکی می‌آید بر دو نوع است. یک نوع کالای قاچاق است که توسط یگان‌های کاشف کشف و به انبار‌های سازمان اموال تملیکی می‌رود. پرونده در محاکم قضایی و شبه قضایی مورد بررسی و تجدید نظرخواهی قرار می‌گیرد. 

وی افزود: بعد از قطعیت رای کالا به سازمان اموال تملیکی ارجاع می‌شود. سازمان در راستای اجرای قانون باید مجوز‌های لازم را برای سلامت محور یک کالا بگیرد. یعنی سازمان وقتی رای یک کالا به نمایندگی از دولت به نفع سازمان صادر شد، باید مجوز‌های ایمنی، قرنطینه‌ای و فنی یک کالا را اخذ کند. زیرا کالا قرار است که در دسترس مردم قرار گیرد. ما باید کالایی را به مردم عرضه کنیم که سلامت محور باشد و مردم با خیال راحت از آن استفاده کنند. 

مدیرکل فروش اموال منقول سازمان تملیکی در این باره ادامه داد: اگر گاهی فروش داخلی کالایی مجاز نباشد، مانند البسه، کیف و کفش، مواد خوراکی و آشامیدنی که به تایید سازمان غذا و دارو نرسد، ما فروش به شرط صادرات را انجام می‌دهیم. یعنی افراد شرکت کننده با ضمانت نامه‌های مطمئن بعد از خرید کالا باید آن را حتما از کشور خارج کنند.

رستمی درخصوص فروش خودرو‌ها توسط سازمان اموال تملیکی بیان کرد: خودرو‌های ما بدون نیاز به مجوز‌های ورود که در بند قانونی آمده، بعد از تاییدیه‌ای که از سازمان استاندارد و محیط زیست گرفتند به فروش رسید. ما بیش از ۸۰ درصد خودرو را به فروش رساندیم. تمام مزایده‌های سازمان اموال تملیکی در بستر الکترونیکی و فضای کاملا شفاف، قابل رصد و پیگیری مدیریت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما علاقمند هستیم کالا‌ها به دست مصرف کننده واقعی برسد. مردم در مزایده‌ها شرکت کنند، کالا‌ها را ببینند، قیمت پیشنهادی را ارائه و برنده مزایده شوند. ما هیچ کسی را به عنوان دلال نمی‌شناسیم. این افراد مزایده گران هستند که از تمکن مالی برخوردارند و امکان قانونی شرکت در مزایده‌ها را دارند.

مدیرکل فروش اموال منقول سازمان تملیکی گفت: برای اینکه شاهد مشارکت مردم در مزایده‌ها باشیم در بخشی از مزایده‌های سازمان، فروش به صورت خرده فروشی برخط انجام می‌شود. یعنی همان حراج خرده فروشی برخط. مردم در این مزایده در یک فضای شفاف می‌توانند کالا‌ها را ببینند که با قیمت‌های مناسب ارائه می‌شود. گروه کالا‌های عرضه شده شامل لوازم خانگی است. گا‌ها مردم می‌توانند لوازم خانگی مورد نیاز خود را شامل لباسشویی، یخچال، جاروبرقی و. از این حراج خرده فروشی تهیه کنند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر