بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
افزایش بدهی جهانی به ۳۱۳ تریلیون دلار
موسسه مالی بین‌المللی (IIF) اعلام کرد که بدهی‌های جهانی در سال گذشته ۱۵ تریلیون دلار افزایش یافته و مجموع بدهی‌ها به رکورد جدید ۳۱۳ تریلیون دلار رسیده است.
کد خبر : ۲۷۸۸۷۴

به گزارش بورس نیوز، موسسه مالی بین‌المللی (IIF) اعلام کرد که بدهی‌های جهانی در سال گذشته ۱۵ تریلیون دلار افزایش یافته و مجموع بدهی‌ها به رکورد جدید ۳۱۳ تریلیون دلار رسیده است.

این موسسه در آخرین گزارش خود خاطرنشان کرد که نسبت بدهی جهانی به تولید ناخالص داخلی برای سومین سال متوالی کاهش یافته که عمدتا ناشی از بازار‌های بالغ است.

در ماه نوامبر گذشته، این گروه اعلام کرد که بدهی جهانی ۹.۵ تریلیون دلار در سه فصل اول سال ۲۰۲۳ افزایش یافته و از ۳۰۷ تریلیون دلار فراتر رفته است.

این موسسه قبلا گفته بود که بیشترین افزایش بدهی در بخش‌های دولتی با کسری بودجه مالی بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری در ایالات متحده، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، برزیل، چین، هند و مکزیک باقی مانده است.

کاهش این نسبت در کشور‌های توسعه یافته به ویژه قابل توجه بود، برخی از بازار‌های نوظهور شاهد افزایش تازه‌ای بودند که نشان‌دهنده توانایی یک کشور برای بازپرداخت بدهی‌ها است.

هند، آرژانتین، چین، روسیه، مالزی و آفریقای جنوبی بیشترین افزایش را به ثبت رساندند که نشان از چالش‌های بالقوه رو به رشد در بازپرداخت بدهی دارد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
پیش بینی رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۴
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد؛

پیش بینی رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۴

ارسال نظر