بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸
امکان تولید گوشت قرمز در کشور وجود دارد
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: بنابر پتانسیل صنعت دامپروری امکان تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن گوشت گوساله و ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتن گوشت گوسفند به شرط حمایت از تولید داخل و تولید اقتصادی وجود دارد.
کد خبر : ۲۷۹۲۸۴

به گزارش بورس نیوز، سید احمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران بیان کرد: بنابر پتانسیل صنعت دامپروری امکان تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن گوشت گوساله و ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتن گوشت گوسفند به شرط حمایت از تولید داخل و تولید اقتصادی وجود دارد.

او متوسط نرخ هرکیلو گوساله را ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزارتومان در سطح کشور را اعلام کرد و افزود: با توجه به هزینه‌های تولید، قیمت تمام شده هرکیلو گوساله ۲۱۰ هزارتومان است که براین اساس دامداران در فروش متضرر هستند.

مقدسی با بیان اینکه نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم، گفت: با توجه به پتانسیل صنعت، استمرار واردات گوشت به قیمت نابودی تولید داخل تمام می‌شود چراکه امکان رقابت با کالایی که ۱۰۰ درصد به آن یارانه می‌دهند، وجود ندارد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به راهکار تنظیم بازار گوشت قرمز در کشور افزود: بار‌ها اعلام کرده ایم که اگر دولت هرکیلو دام را با نرخ ۲۱۰ هزارتومان از دامداران خرید تضمینی کند، امکان عرضه گوشت ۵ تیکه داخل با نرخ ۵۵۰ هزارتومان وجود دارد که تحقق این امر به پایداری تولید کمک می‌کند.

مقدسی گفت: با احتساب قیمت تمام شده نرخ گوساله، قیمت منطقی هرکیلو گوشت ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزارتومان است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر