بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
در بازارهای جهانی؛

نفت ۸۴ دلاری شد

نفت ۸۴ دلاری شد
بهای معاملات نفت برنت با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش، به ۸۴ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید.
کد خبر : ۲۷۹۳۶۸

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش، به ۸۴ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۰ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش، به ۷۹ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت روز چهارشنبه، تحت تاثیر دورنمای تقاضای بالاتر آمریکا برای سوخت و تشدید ریسک ژئوپلیتیکی، حدود سه درصد صعود کرده و به بالاترین حد خود در چهار ماه اخیر رسیده بود.

حملات پهپادی اوکراین به تاسیسات پالایشی روسیه، روز چهارشنبه برای دومین روز ادامه یافت و باعث آتش سوزی در بزرگترین پالایشگاه شرکت روس‌نفت شد. این حمله، شدیدترین حمله به بخش انرژی روسیه در ماه‌های اخیر بود.

مقامات روسیه اعلام کردند که اوکراین پس از وارد کردن صدمات جدی به پالایشگاه لوک اویل در نیژنی نووگرود در روز سه شنبه، به پالایشگاه‌ها در مناطق روستوف و ریازان حمله کرد.

حمله پهپادی در ریازان، باعث آتش سوزی در پالایشگاه روس‌نفت شد. دو منبع آگاه به رویترز گفتند این پالایشگاه مجبور شد دو واحد پالایش نفت اصلی خود را تعطیل کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در مصاحبه با رسانه‌های دولتی، به کشور‌های غربی اعلام کرد که آماده جنگ هسته‌ای است.

در بخش عرضه، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا با پالایش بالاتر نفت و کاهش ذخایر بنزین در آستانه فصل رانندگی تابستانی، کاهش غیرمنتظره‌ای پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این آژانس اعلام کرد ذخایر نفت به رشدی که در شش هفته متوالی داشت، پایان داد و در هفته منتهی به هشتم مارس، به میزان ۱.۵ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۴۷ میلیون بشکه رسید که برخلاف برآورد تحلیلگران در نظرسنجی رویترز از رشد ۱.۳ میلیون بشکه‌ای نفت بود.

ذخایر بنزین آمریکا به میزان ۵.۷ میلیون بشکه کاهش یافت که ششمین کاهش هفتگی متوالی بود و به ۲۳۴.۱ میلیون بشکه رسید. ذخایر سوخت موتوری در منطقه گلف کاست آمریکا، به پایین‌ترین میزان از نوامبر سال ۲۰۲۲ نزول کرد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر