بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۸
گندله پرفروش‌ترین محصول "کگل"؛

"کگل" پایان سال را رشد درآمدها به پایان رساند

از ابتدای سال مالی تاکنون بیشترین تمرکز "کگل" مربوط به بازار داخل کشور با ۶۰ هزار میلیارد تومان بود و از فروش محصولات در بازار صادراتی نیز توانست به درآمدزایی ۳ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومانی برسد.
کد خبر : ۲۷۹۷۹۷

بورس نیوز:

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۲ میزان درآمد خود در این دوره را از فروش گندله و گندله ریزدانه به دست آورد، درآمد عملیاتی "کگل" در دوازدهمین ماه از سال جاری برابر با ۵ هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان بود و همچنین از ابتدای سال مالی تاکنون نیز توانست به درآمد تجمیعی ۶۴ هزار میلیارد تومانی دست پیدا کند.

درآمد ماهانه‌ای که "کگل" در اسفندماه سال جاری در کارنامه مالی خود به ثبت رساند از فروش محصولات در بازار داخلی و صادراتی بود، از ابتدای سال مالی تاکنون بیشترین تمرکز "کگل" مربوط به بازار داخل کشور با ۶۰ هزار میلیارد تومان بود و از فروش محصولات در بازار صادراتی نیز توانست به درآمدزایی ۳ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومانی برسد.

"کگل" میزان درآمدی که در اسفندماه سال جاری از فروش محصولات خود به دست آورد در مقایسه با ماه گذشته رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد که رشد پس از ۲ ماه کاهش درآمد به دست آمد. میزان سرمایه‌ای که "کگل" در ۱۲ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی تا پایان اسفندماه سال جاری از خود بر جای گذاشت ۳۸ هزار میلیارد تومان بود، لازم به ذکر است که این شرکت معدنی میانگین درآمدی که در این دوره ۱۲ ماهه کسب کرد ۵ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان بود.

بر اساس متن فوق بیشترین درآمدزایی معدنی و صنعتی گل گهر در اسفندماه سال جاری از فروش گندله بود که ۹۲ درصد از درآمدزایی ماهانه را به خود اختصاص داد و مابقی آن نیز مربوط به دیگر محصولات بود، همچنین لازم به ذکر است محصولی که از ابتدای سال مالی تاکنون در بازار داخل کشور عنوان درآمدزاترین محصول را به خود اختصاص داده مربوط به گندله با مبلغی نزدیک به ۵۷ هزار میلیارد تومان بود و این محصول در بازار صادراتی نیز عنوان پر درآمدترین محصول را به نام خود زد.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از ابتدای سال مالی تا پایان اسفندماه میزان درآمد تجمیعی صادراتی که به ثبت رساند متعلق به محصولاتی همچون گندله و کنسانتره سنگ‌آهن با ۳ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بود.

مقدار فروش ماهانه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در پایان اسفندماه ۱۴۰۲ یک‌میلیون و ۵۴ هزارتن به سهامداران اطلاع‌رسانی کرد، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز مقدار فروش این شرکت ۱۴ میلیون و ۳۷۷ هزارتن به ثبت رسیده است. بیشترین مقدار فروش ماهانه "کگل" در اسفندماه متعلق به محصول گندله در بازار داخل کشور با ۱۱ میلیون و ۷۴۱ هزارتن بود.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
ارسال نظر