بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸
تامین ۱.۸ میلیارد دلار ارز برای مصارف کشور
مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلا از تامین نزدیک به ۱.۸ میلیارد دلار ارز برای مصارف مختلف در ۲۵ روز نخست امسال خبر داد.
کد خبر : ۲۷۹۸۲۵

به گزارش بورس نیوز، علی سعیدی در ارتباط زنده با خبر ۱۴ گفت: از ابتدای امسال تا ۲۵ فروردین یک میلیارد و ۷۸۸ میلیون دلار ارز برای مصارف چهارگانه (کالا‌های اساسی – واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات – ارز اشخاص – ارز‌های خدماتی) در مرکز مبادله ارز و طلا تامین شده است. البته نوع ارز‌ها متنوع بوده، اما معادل دلاری آن حدود ۱.۸ میلیارد دلار می‌شود.

وی افزود: در این مدت ۳۹۳ میلیون دلار ارز برای واردات کالا‌های اساسی شامل گندم، ذرت، دانه‌های روغنی و دارو تامین شده که با نرخ حدود ۲۸۵۰۰ تومان بوده است.

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلا ادامه داد: در ۲۵ روز نخست امسال برای نیاز‌های بازرگانی و واردات مواد اولیه، ابزارآلات و ماشین‌آلات ۹۲۰ میلیون دلار ارز با نرخ نیمایی تخصیص داده شد.

به گفته وی، ۳۹۶ میلیون دلار ارز اشخاص (واردات از محل صادرات) و ۷۶ میلیون دلار هم ارز‌های خدماتی (سرفصل‌های ۶۳گانه همانند ارز دانشجویی و مسافری) در ۲۵ روز نخست امسال در مرکز مبادله ارز تامین شد.

سعیدی درباره حراج سکه و شمش طلا گفت: طی سال گذشته ۱۶ جلسه حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا انجام شده که از این طریق ۲۰۸۵ کیلوگرم عرضه شده است. همچنین در جریان حراج‌های سکه طلا درمجموع ۱۱۰ هزار قطعه سکه شامل ۸۰ هزار ربع سکه، ۱۶ هزار نیم‌سکه و ۱۴ هزار قطعه تمام سکه به مشتریان تحویل داده شده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
عرضه گسترده انواع سکه از هفته آینده
مرکز مبادله ارز و طلا اعلام کرد؛

عرضه گسترده انواع سکه از هفته آینده

سکه طلا با عرضه تمام سکه، نیم و ربع سکه حراج می شود
در هفتمین جلسه حراج مرکز مبادله ارز و طلا؛

سکه طلا با عرضه تمام سکه، نیم و ربع سکه حراج می شود

ارسال نظر