بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
میزان تولید سال ۲۰۲۳ برابر با ۸۰۵۵۰ تن است؛

مجمع عمومی شرکت مارگارین برگزار شد

مجمع عمومی شرکت مارگارین برگزار شد
مجمع عمومی شرکت مارگارین در تاریخ چهارشنبه، بیست و نهم فروردین ماه سال جاری با حضور ۷۰/۰۹ درصد از سهامداران برگزار شد.
کد خبر : ۲۷۹۹۳۳

مجمع عمومی شرکت مارگارین برگزار شد

بورس نیوز:

مجمع عمومی شرکت مارگارین در تاریخ بیست و نهم فروردین ماه سال جاری با حضور ۷۰/۰۹ درصد از سهامداران برگزار شد. در این مجمع، شرکت مارگارین گزارش عملکرد خود در سال گذشته را برای سهامداران شرح داد. 

مارگارین عملکرد سال مالی خود را به این‌گونه توضیح داد:

روند تولید سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، میزان تولید سال ۲۰۲۳ برابر با ۸۰۵۵۰ تن است. این شرکت در سال گذشته نیز توانسته بود مقدار تولید خود را ۵۸۷۵۸ تن به ثبت برساند، در سال جاری مارگارین موفق به افزایش ۳۷ درصد رشد شد.

میانگین تولید ماهیانه ۶۷۱۳ تن بوده که در مدت مشابه سال گذشته معادل ۴۸۹۶ تن بوده و در این حوزه نیز ۳۷ درصد رشد داشته است. در آبان ماه ۱۴۰۲ با تولید ۱۰۴۴۰ تن روغن، رکورد تولید ۲ ساله شرکت نیز شکسته شد. در آذر ماه ۱۴۰۲ رکورد تنوع تولیدات از سال ۲۰۲۲ شکسته شد همچنین در سال ۲۰۲۳ مجموعا ۸۳ نوع محصول در شرکت مارگارین تولید شده است که این عدد در سال ۲۰۲۲ معادل ۵۶ نوع محصول بود و رشدی ۴۸ درصدی به همراه داشته است.

متوسط ماهانه  تنوع تولید در سال ۲۰۲۳ ، ۳۴ نوع محصول بوده که در مدت مشابه سال گذشته معادل رشدی ۴۸ درصدی داشته است. متوسط تولید روزانه محصولات در سال ۲۰۲۳، ۲۶۵ تن بوده است که نسبت مدت مشابه قبلی رشدی ۳۲ درصدی داشته است.

در این دوره همچنین معادل ۶۱ درصد تولیدات روغن جامد و تخصصی بوده است که این میزان در دوره مشابه گذشته به میزان ۴۲ درصد بوده و رشدی ۱۹ درصدی داشته است. 

تحقق بودجه تولید در سال ۲۰۲۲، ۳۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ نیز این عدد به ۸۵ درصد افزایش یافته و روند فروش در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳معادل ۷۹۲۰۵ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۵۸۶۰۷ تن معادل ۳۵ درصد رشد داشته است.

در این دوره همچنین معادل ۶۱ درصد تولیدات روغن جامد و تخصصی بوده است که این میزان در دوره مشابه گذشته به میزان ۴۲ درصد بوده و رشدی ۱۹ درصدی به همراه داشته است.

در سال ۲۰۲۲ تحقق بودجه تولید ۳۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ این عدد به ۸۵ درصد افزایش رسیده است. میزان فروش در سال ۲۰۲۳ معادل ۷۹۲۰۵ تن است که نسبت به مدت مشابه گذشته معادل ۳۵ درصد رشد داشته است.

در آبان ماه ۱۴۰۲ با فروش ۱۰۱۷۸ تن رکورد دو ساله اخیر در فروش اتفاق افتاده و در سال ۲۰۲۳ نیز ۱۰۶۷ مشتری جدید جذب شد که نسبت به سال گذشته ۱۷۸ درصد در تعداد مشتری‌ها رشد داشته است.

در حوزه سهم، فروش صنف مارگارین با چهار پله صعود در رتبه سوم و در سهم فروش حوزه خانوار، مارگارین با چهار پله صعود در رتبه نهم قرار دارد.

در سال ۲۰۲۳، ۹۲.۸ درصد بودجه ریالی تحقق بودجه صورت گرفته است. بازگشایی نماد "غمارگ" در بورس پس از یک سال وقفه صورت گرفت.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
ارسال نظر