بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
در تالار حراج باز و صنعتی انجام شد؛

فروش بیش از ۷۱۲ هزار تن زنجیره سنگ آهن در بورس کالا

فروش بیش از ۷۱۲ هزار تن زنجیره سنگ آهن در بورس کالا
بورس کالا در نخستین روز هفته (شنبه اول اردیبهشت ماه) میزبان دادوستد ۷۹۶ هزار و ۶۱۵ تن انواع کالا و محصول بود
کد خبر : ۲۷۹۹۷۱

به گزارش بورس نیوز، بورس کالا در نخستین روز هفته (شنبه اول اردیبهشت ماه) میزبان دادوستد ۷۹۶ هزار و ۶۱۵ تن انواع کالا و محصول بود. بیشترین حجم معاملات در روز جاری مربوط به زنجیره سنگ آهن بود که درمجموع ۷۱۲ هزار و ۶۵۰ تن از این محصولات شمال کنسانتره و گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی در تالار صنعتی و حراج باز مورد معامله قرار گرفت.

شرکت‌های فولادی از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۲، ۳۲ میلیون و ۱۰۸ هزار تن فولاد میانی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ میلیون و ۴۳۳ هزار تن بود.

همچنین تولیدکنندگان فولاد کشور طی ۱۲ ماهه پارسال، ۲۱ میلیون و ۵۸۵ هزار تن انواع محصولات فولادی (انواع ورق، ناودانی، میلگرد، نبشی، تیرآهن و …) تولید کردند که در مقایسه با سال پیش از آن (۲۱ میلیون و ۵۹۴ هزار تن)، حدود ۰٫۰۵ درصد کاهش یافت.

بنا بر این گزارش، میزان تولید گندله سنگ‌آهن با ۴٫۱ درصد افزایش، به ۵۶ میلیون و ۷۳۸ هزار تن و تولید آهن اسفنجی با ۵٫۳ درصد افرایش، به ۳۳ میلیون و ۳۹۶ هزار تن رسید که مجموع تولید این دو محصول، ۹۰ میلیون و ۱۳۴ هزار تن شد.

این ارقام در مقایسه با سال قبل از آن، ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله و ۳۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تن آهن اسفنجی با مجموع تولید ۸۶ میلیون و ۲۳۰ هزار تن بود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر