بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳
سقف برداشت غیرحضوری از حساب بانکی افزایش یافت
با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به شعب بانکها، سقف برداشت از حساب‌های بانکی بصورت غیر حضوری روزانه ۲۰۰ میلیون تومان و ماهانه یک میلیارد تومان شد.
کد خبر : ۲۸۰۰۶۷

به گزارش بورس نیوز، بانک مرکزی ۲۷ اسفندماه سال ۱۴۰۲ مصوب کرد تا سقف برداشت از حساب‌های مشتریان حقیقی بانک‌ها بصورت غیر حضوری روزانه از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان و ماهانه به ۱۰میلیارد ریال افزایش یابد. 

بانک‌ها و‌موسسات اعتباری یک ماه برای فراهم کردن مقدمات اجرایی فرصت داشتند و بانک مرکزی تاکید کرده بود تا پایان فروردین ماه زمان برای این مهم تعیین شده است.

در متن این بخشنامه آمده است: 

«پیرو بخشنامه شماره ۰۳.۴۸۶ مورخ ۱۴۰۳.۰۱.۰۵ معاون محترم فن آوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص افزایش سقف تراکنش خرید اشخاص حقیقی به استحضار می‌رساند هیئت عامل محترم بانک مرکزی در جلسه مورخ ۱۴۰۲.۱۲.۲۷ با استناد به اختیارات مقرر در ماده (۱۷) دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص با اصلاحات و الحاقات بعدی آن مصوب شورای پول و اعتبار ابلاغی طی بخشنامه شماره ۰۲.۳۳۹۴۴ مورخ ۱۴۰۲.۰۲.۱۸ که طی آن افزایش آستانه‌های مقرر در دستورالعمل مذکور در حدود شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی به رئیس کل محترم بانک مرکزی تفویض شده است با افزایش آستانه‌های مندرج در مواد (۸)، (۱۰) و (۱۲) دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص به شرح زیر موافقت نمود.

آستانه مجاز مجموع مبالغ برداشت از طریق درگاه‌های پرداخت غیر حضوری از کلیه حساب‌های سپرده غیر تجاری متعلق به مشتری حقیقی در هر مؤسسه اعتباری تا دو میلیارد ریال به صورت روزانه و ده میلیارد ریال به صورت ماهانه افزایش می‌یابد.

الزام به تکمیل قسمت (فیلد) بابت در فرم‌های مربوط و ارایه اسناد مثبته دال بر انجام معامله قرارداد و یا علت انتقال وجه در نقل و انتقالات الکترونیکی حضوری درون بانکی و بین بانکی روزانه اشخاص حقیقی از گروه حساب‌های غیر تجاری آن‌ها که تا زمان ابلاغ این بخشنامه برای مبالغ بالاتر از دو میلیارد ریال اعمال می‌گردید از این پس برای مبالغ بالاتر از چهار میلیارد ریال ضرورت می‌یابد همچنین در نقل و انتقالات الکترونیکی حضوری درون بانکی و بین بانکی مربوط به حساب‌های غیر تجاری اشخاص حقیقی با مبالغ بیشتر از دو میلیارد ریال تا چهار میلیارد ریال گرچه ارایه اسناد مثبته دال بر انجام معامله قرارداد و یا علت انتقال وجه ضرورت ندارد، لیکن تکمیل قسمت (فیلد) بایت در فرم‌های مربوط الزامی است.

حداکثر تراکنش خرید از هر کارت پرداخت و نیز کلیه کارت‌های پرداخت متعلق به مشتری حقیقی به روزانه مبلغ دو میلیارد ریال افزایش مییابد کنترل آستانه مذکور در خصوص هر کارت بر عهده مؤسسه اعتباری صادر کننده کارت پرداخت است.

با عنایت به مراتب، مذکور ضمن ایفاد نسخه اصلاحی دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص و نیز ارسال نسخه‌ای از «دستورالعمل نحوه اخذ مستندات موضوع تبصره ماده (۷) تبصره (۲) ماده (۱۰) و تبصره ماده (۱۱) دستورالعمل شفاف سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص که ماده (۴) آن با توجه به تغییرات فوق الاشاره مورد اصلاح قرار گرفته است خواهشمند است مراتب با لحاظ مفاد بخشنامه شماره ۹۶.۱۴۹۱۵۳ مورخ ۱۳۹۶.۰۵.۱۶ به تمامی واحد‌های ذیربط آن مؤسسه اعتباری ابلاغ شده و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل آید.»

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
بانک پارسیان طلایه‌دار حمایت از نهاد‌های حمایتی
پس از کسب رتبه‌های برتر در تحقق اهداف بودجه ۱۴۰۲ و ثبت عملکرد مطلوب در توانمندسازی مددجویان اعلام شد؛

بانک پارسیان طلایه‌دار حمایت از نهاد‌های حمایتی

ارسال نظر