بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۷
کیوسک‌های دیجیتال نخستین اپراتور سلامت کشور رونمایی و نصب شد
«کیوسک‌های دیجیتال پایش سلامت» توسط همراه اول رونمایی و در تعدادی از مراکز بهداشت شهر تهران نصب شد.
کد خبر : ۲۸۰۱۶۸

به گزارش بورس نیوز، 

همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور نسل‌های نوین شبکه ارتباطات سیار ایران پس از انجام موفق «نخستین جراحی رباتیک از راه دور ایران بر روی موجود زنده» از طریق شبکه ارتباطی خود، دامنه سرمایه گذاری‌های خود در حوزه بهداشت و سلامت را گسترش داد.

 

همراه اول همزمان با هفته سلامت ۱۴۰۳، برای نخستین بار در کشور از طرح «استند‌های دیجیتال پایش سلامت» خود رونمایی و برای اجرای آزمایشی تعدادی از آن‌ها را در مراکز بهداشت شهر تهران نصب کرد.

 

این استند‌ها که در حال حاضر در پنج نقطه تهران شامل محل ساختمان معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مراکز جامع سلامت شهری شهید جعفری، چیذر، ارشاد و حکیمیه نصب شده اند، مجهز به ابزار‌های دیجیتالی برای پایش و سنجش داده‌های «فشار خون»، «نوار قلب»، «ضربان قلب»، «آهنگ ریه»، «قند خون»، «دمای بدن»، «اکسیژن خون»، «وزن»، «شاخص توده بدنی» و «آنالیز بدن» هستند.

 

برنامه «پایش هوشمند سلامت» افراد را قادر می‌سازد تا به طور منظم علائم حیاتی و معیار‌های سلامت خود را به روشی راحت و در دسترس بررسی کنند تا ضمن تشخیص مشکلات بالقوه مرتبط با سلامت خود در مراحل اولیه، امکان مداخله و درمان به موقع را داشته باشند.

همراه اول به عنوان «نخستین اپراتور سلامت کشور» در نظر دارد ضمن توسعه اکوسیستم سلامت در سطح کشور، نسبت به افزودن ابزار‌های دیجیتالی پیشرفته‌تر نظیر دستگاه‌های سونوگرافی متصل به شبکه که برای انتقال تصویر و ویدئو نیازمند شبکه پرسرعت و امن همراه اول است، در آینده‌ای نزدیک اقدام کند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر