بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹
تجهیز معادن به خطوط ریلی با ریل ذوب آهن اصفهان با جدیت دنبال می‌شود
ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (۲۰۲۴ IRAN EXPO) به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور هم اکنون ۸ اردیبهشت ماه با سخنرانی آیت الله رئیسی رئیس جمهور و با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان و نمایندگان کشور‌های خارجی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
کد خبر : ۲۸۰۲۵۰

به گزارش بورس نیوز، عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت: نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی امسال با استقبال بی سابقه مسئولان از کلیه کشور‌های جهان همراه شده است و این موضوع در بخش‌های مختلف قطعاً دستاورد‌های بسیاری برای کشور عزیزمان دارد.

وی در پاسخ به این سوال که برای تامین مواد اولیه خط تولید واحد‌های فولادی در این نمایشگاه‌های تعاملاتی در نظر گرفته اید چنین گفت: کشور‌های همسایه به لحاظ معدنی بسیار غنی هستند و با توجه به بُعد مسافت کمتر نسبت به سایر کشورها، می‌توانیم مواد اولیه را از کشور‌هایی مانند افغانستان و ... تامین کنیم که این موضوع در کاهش قیمت تمام شده فولادی‌ها تاثیرگذار است.

وزیر صمت بیان کرد: تجهیز معادن به خطوط ریلی به منظور انتقال مواد اولیه به کارخانه‌ها نیز موثر است و این رویکرد با جدیت تمام دنبال می‌شود و ریل مورد نیاز آن هم در داخل کشور تامین می‌شود.

بیش از ۷۰ وزیر، نخست وزیر و رئیس جمهور برای حضور در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران دعوت شده‌اند و در کنار برگزاری این نمایشگاه، اجلاس آفریقا و شانگ‌های نیز برگزار خواهد شد؛ همچنین به کمک اتاق بازرگانی نشست‌های B ۲ B بین تجار داخلی و خارجی برگزار می‌شود که قطعاً نتیجه این نشست‌ها منجر به عقد قرارداد‌های تجاری خواهد شد.

شایان ذکر است رویداد‌های مهمی نظیر IRAN EXPO جدای از معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان در حوزه‌های مختلف، زمینه‌های قابل‌توجهی را برای ایجاد ارتباط میان فعالان اقتصادی ایران و فعالان اقتصادی خارجی که به توانمندی‌های کشورمان نیازمند هستند، ایجاد می‌کند و عملا به مثابه یک حلقه واسطه جهت پیوند دادن تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی با آن دسته از کشورها، شرکت‌ها و افرادی عمل می‌کند که به توانمندی‌های کشورمان به شدت نیاز دارند. 

گفتنی است پیش‌بینی بازدید بیش از ۲۰۰۰ تاجر و بازرگان خارجی از ۱۱۹ کشور جهان، از این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه دایر است وجود دارد.

ذوب آهن اصفهان که دارای مدال صادرات (بالاترین نشان صادرات کشور) است، برنامه‌های ویژه‌ای را برای توسعه صادرات دنبال می‌کند. تداوم رشد صادرات، افزایش تعداد بازار‌های هدف صادراتی، افزایش صادرات محصولات فولادی به کشور‌های منطقه، آفریقایی، آسیای جنوب شرقی، حفظ کیفیت برتر محصولات، برگشت بالغ بر ۱۰۰ درصد ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، ثبت جهانی برند و لوگوی ذوب آهن اصفهان ESCO، ZOBESCO، همچنین با تلاش‌های انجام گرفته، شرکت ذوب آهن موفق به تمدید گواهینامه CARES به منظور صادرات میلگرد آجدار مطابق استاندارد BS۴۴۴۹ (۲۰۰۵) به کشور‌های منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس، تمدید گواهینامه همولوگیشن به منظور صادرات میلگرد آجدار مطابق استاندارد DIN ۴۸۸ به کشور آلمان و تمدید گواهینامه CE Marketing به منظور صادرات محصول تیرآهن مطابق استاندارد DIN ۱۰۲۵ و EN ۱۰۰۲۵-۲ به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا گردید.

این شرکت تاکنون هفت بار در سال‌های ۱۳۸۰- ۱۳۸۵- ۱۳۸۸- ۱۳۹۱- ۱۳۹۲- ۱۳۹۵-۱۳۹۷ صادرکننده نمونه ملی کشور و در سال ۱۳۹۳ نیز صادرکننده ممتاز کشور شده است.

صادرات به بیش از ۲۵ کشور جهان با وجود تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی از جمله موفقیت‌های ذوب آهن اصفهان در بخش صادرات به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر