بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳
برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات پس از ۱۰ سال

توسعه همکاری ایران و امارات

توسعه همکاری ایران و امارات
این نشست پس از گذشت 10 سال، به منظور توسعه همکاری‌های دو کشور در کلیه زمینه‌های اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و حمل و نقلی (هوایی، دریایی، جاده‌ای و ترکیبی) برگزار خواهد شد.
کد خبر : ۲۸۰۲۶۴

به گزارش بورس‌نیوز، اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی به ریاست مهرداد بذرپاش (وزیر راه و شهرسازی) و بن الطوق الماری (وزیر اقتصاد امارات) به عنوان روسای ایرانی و اماراتی این کمیسیون در تاریخ سه شنبه و چهارشنبه (۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) در ابوظبی؛ برگزار خواهد شد.

این نشست پس از گذشت ۱۰ سال، به منظور توسعه همکاری‌های دو کشور در کلیه زمینه‌های اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و حمل و نقلی (هوایی، دریایی، جاده‌ای و ترکیبی) برگزار می‌شود.
توسعه مناسبات دو کشور در حوزه کریدور‌های ترانزیتی بین المللی بویژه کریدور شمال- جنوب به منظور ترانزیت کالا‌های اماراتی به سمت کشور‌های آسیای مرکزی و قفقاز و روسیه و نیز اروپا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران در دستور کار این نشست قرار دارد.

در حاشیه این اجلاس همایش تجار، فعالان اقتصادی و کارآفرینان بخش‌های خصوصی دو کشور نیز برگزار خواهد شد.


در این نشست، کار آفرینان و تجار ایرانی و اماراتی با همتایان خود به‌صورت رو در رو مذاکره خواهند نمود.


همچنین تعدادی از متخصصان حوزه تجاری و سرمایه گذاری در خصوص توسعه فضای کسب وکار دو کشور و قوانین و مقررات حاکم بر سرمایه گذاری و تجارت و فرایند‌های مربوطه مبادرت به سخنرانی خواهند کرد.


امضای دو سند همکاری توسط رؤسای کمیسیون مشترک دو کشور در این اجلاس قابل پیش‌بینی است.


مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران افزود: امارات متحده عربی یکی از شرکای اصلی کشورمان در تجارت است. تجارت ایران و امارات در سال گذشته حدود ۲۷ میلیارد دلار بوده، که سهم صادراتمان به این کشور حدود ۶.۵ میلیارد دلار بود و سهم واردات کالا از این کشور هم به بیش از بیست میلیارد دلار رسید. این کشور به دلیل اینکه هاب لجستیکی منطقه و واسط تجاری کشور‌ها است، برای ما با اهمیت است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر