بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱
طبق بررسی نظرسنجی رویترز؛

تولید نفت اوپک کاهش یافت

تولید نفت اوپک کاهش یافت
نتایج نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در آوریل، به ۲۶.۴۹ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۱۴ هزار بشکه در روز کمتر از سطح تولید این گروه در مارس بود.
کد خبر : ۲۸۰۳۵۴

به گزارش بورس نیوز، نتایج نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در آوریل، به ۲۶.۴۹ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۱۴ هزار بشکه در روز کمتر از سطح تولید این گروه در مارس بود. آمار بازبینی شده رویترز برای تولید اوپک در مارس، نشان می‌دهد تولید این گروه در آوریل، به میزان ۹۹ هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

این نظرسنجی بر مبنای آمار کشتیرانی و اطلاعات منابع صنعتی است. طبق آمار منابع ثانویه، تولید کشور‌های عراق، نیجریه، ونزوئلا، امارات عربی متحده و لیبی در مارس کاهش یافت و نیجریه بزرگترین کاهش را مشاهده کرد در حالی که عربستان سعودی و ایران، بزرگترین افزایش تولید را داشتند.

گزارش بازار نفت ماهانه رسمی اوپک که آمار آوریل را اعلام می‌کند، ۱۴ مه منتشر می‌شود.

گروه اوپک پلاس که شامل اعضای اوپک و متحدانشان نظیر روسیه است، کاهش تولید جدیدی را از ابتدای سال ۲۰۲۴ آغاز کرده‌اند تا ریسک مازاد عرضه جهانی نفت را خنثی کنند و در مارس با تمدید این کاهش تولید تا پایان ژوئن، موافقت کردند.

عراق و قزاقستان، پیش از این متعهد شدند سهمیه تولید خود را به طور کامل رعایت کنند و مازاد تولید ماه‌های گذشته را جبران کنند. جزئیات برنامه این کشورها، روز جاری اعلام می‌شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، نشست بعدی گروه نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در اول ژوئن برگزار خواهد شد. عربستان سعودی پیش از این تصمیم برای تمدید کاهش تولید تا پایان ژوئن را یک اقدام احتیاطی برای حمایت از ثبات و توازن بازار‌های نفت خوانده بود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر