بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸
اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری؛

تأیید طرح ساماندهی مسکن

تأیید طرح ساماندهی مسکن
سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: طرح سامان‌دهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها از سال گذشته در رفت‌وآمد بین مجلس و شورای نگهبان قرار داشت که پس از رفع ابهامات این طرح مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و امید است به اهداف خود در راستای سامان‌دهی این موضوع بینجامد.
کد خبر : ۲۸۰۴۲۴

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی شورای نگهبان، امروز (یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه) در نشست خبری بیان کرد: ۱۰ طرح و لایحه، ۵ اساسنامه و ۳ استعلام دیوان عدالت اداری در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و پاسخ داده شد.


هادی طحان نظیف افزود: طرح سامان‌دهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها از سال گذشته در رفت‌وآمد بین مجلس و شورای نگهبان قرار داشت که پس از رفع ابهامات این طرح مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و امید است به اهداف خود در راستای سامان‌دهی این موضوع بینجامد.


وی با اشاره به بررسی طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) در جلسه اخیر شورای نگهبان و شناخته نشدن این طرح مغایر با شرع و قانون اساسی مطرح کرد: همچنین طرح اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی و طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور نیز مورد ایراد شورا قرار گرفت.


طحان نظیف توضیح داد: طرح تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها نیز مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: لایحه دو فوریتی تمدید مهلت اجرای شرکت پست توسط شورای نگهبان خلاف موازین شرع شناخته نشد، اما اصلاح اساسنامه حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی مورد تایید این شورا قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
آغاز بررسی جداول لایحه بودجه ۱۴۰۳ ؛ از فردا
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد:

آغاز بررسی جداول لایحه بودجه ۱۴۰۳ ؛ از فردا

کاهش التهابات بازار خودرو، ارز و مسکن
اظهارات پورابراهیمی در صحن مجلس؛

کاهش التهابات بازار خودرو، ارز و مسکن

یک واریزی بزرگ به حساب بازنشتگان
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

یک واریزی بزرگ به حساب بازنشتگان

ارسال نظر