بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
نخستین گواهی سپرده سکه طلا معامله شد
نخستین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط خزانه بورس کالا روز گذشته در نماد معاملاتی "CD۱GOC۰۰۰۱" مورد معامله قرار گرفت.
کد خبر : ۲۸۰۴۷۲
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، نخستین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط خزانه بورس کالای ایران، امروز در نماد معاملاتی "CD۱GOC۰۰۰۱" مورد معامله قرار گرفت.

براساس این گزارش، در پی گشایش و آغاز فعالیت خزانه سکه طلای شرکت بورس کالای ایران، اولین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط این خزانه در روز گذشته به تاریخ ۱۴۰۳/۲/۱۷ در سامانه معاملاتی ابزار‌های نوین مالی و مشتقه این بورس معامله شد.

کلیه فعالان بازار سرمایه که امکان معامله گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران را داشته اند، از این پس می‌توانند در سامانه معاملاتی ابزار‌های نوین مالی بورس کالا علاوه بر شمش طلا، سکه تمام بهار آزادی را نیز در قالب گواهی سپرده معامله کنند که تابلوی معاملاتی آن شامل سفارشات خرید و فروش، قیمت‌ها و ... در درگاه cdn.ime.co.ir قابل مشاهده است.

همچنین کلیه دارندگان سکه طلای تمام بهار آزادی می‌توانند پس از اخذ کد بازار مالی بورس کالا از طریق شرکت‌های کارگزاری، با تحویل سکه طلا به خزانه سکه طلای بورس کالای ایران، گواهی سپرده قابل معامله دریافت کرده و ضمن اطمینان از نگهداری دارایی خود در فضای امن خزانه، از مزیت معافیت مالیاتی معامله گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالا بهره‌مند شوند. به این منظور متقاضیان می‌توانند جهت اخذ نوبت تحویل سکه طلا به خزانه با شماره ۸۵۶۴۴۴۴۴ تماس حاصل نموده و هم چنین اطلاعات تکمیلی را در بخش اعلانات بازار مالی در سایت بورس کالای ایران به آدرس www.ime.co.ir مشاهده نمایند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر