بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱
وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افزایش مبلغ وام مسکن شهری و روستایی

افزایش مبلغ وام مسکن شهری و روستایی
با اعلام وزیر راه و شهرسازی، مبلغ وام مسکن شهری به ۵۵۰ میلیون تومان و وام مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش و میزان سود تسهیلات نیز از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت.
کد خبر : ۲۸۰۵۰۵

به گزارش بورس‌نیوز، وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: مبلغ وام مسکن شهری در سال گذشته به ۵۵۰ میلیون تومان و وام مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش و میزان سود تسهیلات نیز از ۲۳ به ۱۸ درصد کاهش یافت؛ اما تلاش می‌شود در سال جاری، به‌ویژه در حوزه بافت فرسوده که سال گذشته در زمینه تسهیلات بانکی با ضعف اندکی مواجه بود، به افزایش برسد، به‌طوری‌که اگر در کنار تسهیلات شهر سازانه، تسهیلات مالی نیز قرار بگیرد شاهد وقوع اتفاقات بسیار خوبی در این زمینه خواهیم بود.


مهرداد بذرپاش یادآور شد: اواخر سال ۱۴۰۱ یک بسته ۱۹ بندی به همه استان‌ها ابلاغ شد که حدود ۵۰۰ شهرداری این بسته را اجرا نمودند؛ در همان بسته پیش‌بینی شده بود که شهرداری‌ها این امکان را داشته باشند که پیشنهادات مدنظرشان را در صورت تصویب شورای تأمین استان به آن بسته اضافه کنند؛ برخی از شهرداری‌ها نیز از این ظرفیت استفاده کردند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تنظیم بازار خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن در سامانه خودنویس، اظهار داشت: خودنویس سامانه بسیار خوبی است و در سال جاری، اضافه شدن خرید و فروش مسکن به قابلیت‌های این سامانه در دستور کار مدیران سامانه و معاونت مسکن قرار دارد.


وی افزود: خرید و فروش مسکن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که بخشی از آن به سازمان ثبت بر می‌گردد. امیدواریم با همراهی سکو‌های مجازی برای اتصال به سامانه خودنویس، مشکلات مردم در این زمینه برطرف شود.

بذرپاش با اشاره به تأیید قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره در شورای نگهبان، گفت: این قانون به مجلس ارسال شده است و امیدواریم به دولت ابلاغ شود؛ البته همکاران وزارت راه و شهرسازی آئین نامه‌ها را آماده کرده‌اند که در آینده نزدیک به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قانون مذکور باعث تأمین صرفه و صلاح مالکان و مستأجران خواهد شد. این قانون به سامانه املاک و اسکان و همچنین به وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها برای کمک به تنظیم بازار، یاری خواهد رساند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
توسعه همکاری ایران و امارات
برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات پس از ۱۰ سال

توسعه همکاری ایران و امارات

قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه
نامه وزیر اقتصاد به وزیر راه و شهرسازی؛

قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه

امضای اولین سند کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات
اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات برگزار شد؛

امضای اولین سند کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات

ارسال نظر