بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴
محدودیت فعالیت دریایی و تردد شناورها در خلیج فارس و تنگه هرمز
در پی افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا در مناطق ساحلی جنوب کشور، هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی صادر شد.
کد خبر : ۲۸۰۵۲۲

به گزارش بورس‌نیوز، سازمان هواشناسی در پی افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا در مناطق ساحلی جنوب کشور، از ظهر روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت تا پایان روز جمعه ۲۱ اردیبهشت، هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی صادر کرد.

از جمله مخاطرات احتمالی فعالیت این سامانه، افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای در محدوده ۲۸ نات و بیشتر و افزایش ارتفاع امواج در سواحل تا ۲ متر و دور از سواحل بیش از ۲ متر خواهد بود که مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در نواحی مرکزی و شرقی خلیج‌فارس و تنگه هرمز را در برمی‌گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در تردد‌ها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌سنگین و سنگین، اختلال در فعالیت سکو‌های نفتی با متلاطم شدن دریا در مناطق یاد شده وجود خواهد بود.

منع شنا، منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناور‌های سبک و نیمه‌سنگین و سنگین و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل، همچنین سکو‌های نفتی و آماده‌باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط سازمان توصیه شده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر