بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
با کاهش به ۲۳.۴۸ درصد؛

نرخ بهره بین بانکی نزولی شد

نرخ بهره بین بانکی نزولی شد
نرخ بهره بین بانکی سال ۱۴۰۳ را با یک روند نزولی آغاز کرد و از ۲۳.۶۶ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ به ۲۳.۴۸ درصد در سومین هفته فروردین کاهش یافت.
کد خبر : ۲۸۰۶۶۹
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، بانک مرکزی با به‌روزرسانی بخش نرخ‌های سود در وب‌سایت خود، تازه‌ترین آمار و ارقام از نرخ بهره بین بانکی و نرخ توافق بازخرید را منتشر کرده است.

بر اساس آماری که بانک مرکزی اعلام کرده، نرخ بهره بین بانکی، پس از طی کردن روندی نوسانی در هفته‌های اخیر، این هفته تغییری نکرده و ثابت باقی مانده است.

علاوه بر آن، حداقل نرخ توافق بازخرید یا ریپو که نرخ معامله بانک‌ها و بانک مرکزی در بازار باز محسوب می‌شود نیز در سومین هفته اردیبهشت همچنان به ثبات خود در سطح ۳۰ درصدی ادامه داده است.

نرخ بهره بین بانکی سال ۱۴۰۳ را با یک روند نزولی آغاز کرد و از ۲۳.۶۶ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ به ۲۳.۴۸ درصد در سومین هفته فروردین کاهش یافت. از آن پس، این نرخ وارد یک روند نوسانی شد و در هفته دوم اردیبهشت به ۲۳.۵ درصد رسید.

حال بررسی جدیدترین گزارش بانک مرکزی از این نرخ حاکی از آن است که نرخ سود بازار شبانه در هفته منتهی به ۱۹ اردیبهشت‌ماه، بدون تغییر نسبت به هفته پیش از آن، در سطح ۲۳.۵ درصد ثابت مانده است.

بر اساس گزارش‌های بانک مرکزی، ثبات نرخ بهره بین بانکی در شرایطی بوده که این هفته، مجموع تزریق پول بانک مرکزی در بازار باز و بازار بین بانکی نیز نسبت به هفته قبل تقریباً ثابت مانده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
کاهش جزئی نرخ بهره بین بانکی
در نخستین هفته اردیبهشت ماه رقم خورد؛

کاهش جزئی نرخ بهره بین بانکی

ارسال نظر