بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵
مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت پتروشیمی جم‌پیلن برای نخستین بار در عسلویه برگزار شد
شرکت پتروشیمی جم پیلن به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده پلی پروپیلن کشور، دارای متنوع‌ترین سبد محصولات با هدف پوشش تمامی کاربرد‌های پلی پروپیلن در چهار گروه تولیدی هموپلیمر، کوپلیمر تصادفی، کوپلیمر ضربه پذیر و ترپلیمر است که در سه دسته نساجی، فیلم و شیمیایی بر اساس نیاز مشتریان به بازار‌های داخلی و همچنین بازار‌های جهانی عرضه می‌شود.
کد خبر : ۲۸۰۷۷۴
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت برای بررسی عملکرد سال ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۹۵ درصد سهامداران به صورت حضوری و همچنین الکترونیکی و برخط، برای نخستین بار در محل سایت شرکت در عسلویه برگزار شد.

در پایان این مجمع، پس از تصویب صورت‌های مالی شرکت و تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان شرکت توسط اعضای محترم مجمع، پس از اندوخته نمودن حدود ۱۰ درصد سود برای فعالیت‌های توسعه ظرفیت و سرمایه گذاری شرکت، به ازای هر سهم ۲۴۳۰۰ ریال سود توزیع گردید. 

دستاورد‌های شاخص پتروشیمی جم‌پیلن در سال ۱۴۰۲

دستیابی به سود خالص ۵.۴ همت، افزایش ۲۸ درصدی در مقایسه با سال قبل و ۳۲ درصدی در مقایسه با بودجه مصوب سال، به رغم اورهال ۴۵ روزه، از طریق بکارگیری مستمر راهبرد‌های افزایش سود در حوزه بازار و فروش، تولید و تامین خوراک، مدیریت بهای تمام شده، سرمایه گذاری جریان نقدی سالانه شرکت و توسعه و بهبود سایر حوزه‌های عملیاتی.

دستیابی به بالاترین متوسط قیمت فروش محصولات به ازای هر کیلوگرم برای گرید‌های قابل تولید در مقایسه با سایر رقبا با بهره گیری از تنوع در سبد محصولات، پایش مستمر بازار و تنظیم برنامه تولید و عرضه براساس این اطلاعات، تمرکز ویژه بر نیاز مشتری در برخی گرید‌های خاص، کاهش دوره برنامه تولید برای پاسخگویی منعطف‌تر به تقاضای بازار و افزایش سهم تولید و عرضه گرید‌های دارای حاشیه سود بالاتر. 

تحقق برنامه و بودجه شرکت در تمامی ابعاد تولید، فروش و سود بیش از اهداف مصوب، با تکیه بر پایش مستمر اهداف و اقدامات همه جانبه کارکنان و هیات مدیره برای تحقق اهداف از ابتدای سال.

ثبت رکورد تولید و فروش پس از ۲۳ ماه به ترتیب در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ و افزایش متوسط تولید روزانه در مقایسه با سال ۱۴۰۱ به میزان ۴ درصد، با تلاش خستگی ناپذیر کارکنان توانمند شرکت و حمایت‌های مدیریتی.

طراحی، توسعه و تولید دو گرید تخصصی جدید برای استفاده در صنایع خودرو، لوازم خانگی و بسته بندی با گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D) و شناسایی نیازمندی‌های مشتریان، همچنین کسب لوح زرین نوآوری برتر ایرانی سال ۱۴۰۲ در هشتمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی برای تولید گرید جدید EP۴۱۳۰N، محصولی که منجر به بهبود چشمگیر کیفیت، خواص فیزیکی، مکانیکی، شیمیایی و ثبات ویژگی‌ها در برخی قطعات پلیمری در صنعت خودرو و لوازم خانگی خواهد شد و رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت. 

حفظ رتبه اول سهم بازار و همچنین رتبه اول گرید‌های با ارزش افزوده بالا در گروه شیمیایی با اختلاف قابل توجه با رقبا، به رغم اورهال ۴۵ روزه در پاییز سال جاری.

افزایش ۵ درصدی رضایت مشتریان از کیفیت محصولات تولیدی شرکت در مقایسه با دوره گذشته با تعریف و اجرای برنامه‌های ارتقای کیفیت، رسیدگی به نظرات و نیازمندی‌های مشتریان و ارتقای سطح توانمندی‌های کارکنان. 

برگزاری موفقیت اورهال در پاییز ۱۴۰۲، طبق برنامه و با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر تمامی کارکنان شرکت و با برنامه ریزی دقیق و مدون. 

این دستاورد‌های شاخص منجر به آن شد که وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عملکرد موفق شرکت پتروشیمی جم پیلن در سال ۱۴۰۲ در حوزه‌های نوآوری، تولید، فروش و سودآوری، در حضور مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صبا انرژی) و مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی جم، طی حکمی تقدیر به عمل آورد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر