بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۰
پتروشیمی جم در فرویدن رقم زد؛ 

"جم" سقف درآمدی خود را شکست! 

"جم" در اولین ماه سال جاری با رشد ۵۰ درصدی درآمدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است، هرچند این میزان در مقایسه با اسفندماه به میزان ۹۳ درصد افزایش داشته است.
کد خبر : ۲۸۰۸۱۲
نویسنده :
علی وکیلی مقدم

بورس‌نیوز؛ 
شرکت پتروشیمی جم با سرمایه ثبت شده یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی از تحقق درآمد ۵ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومانی خود در بهمن‌ماه خبر داد.

"جم" در اولین ماه سال جاری با رشد ۵۰ درصدی درآمدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است، هرچند این میزان در مقایسه با اسفندماه به میزان ۹۳ درصد افزایش داشته است.

درآمد یاد شده حاصل از فروش محصولات پتروشیمی جم در بازار داخلی و خارجی بوده که دراین‌بین سهم فروش در بازار داخلی با تصاحب ۶۴ درصدی از کیک درآمدی این شرکت، اصلی‌ترین بازار فروش محصولات "جم" بشمار می‌رود. 
بااین‌وجود فروش محصولات "جم" در بازار خارجی از وضعیت نسبتاً مطلوبی برخوردار بوده و این شرکت توانسته با صادرات محصولات خود به میزان ۲ هزار و ۹۲ میلیارد تومان؛ درآمد کسب نمایید.

سبد محصولاتی پتروشیمی جم که یکی از بزرگ‌ترین واحد‌های تولید الفین در جهان محسوب می‌شود؛ متشکل از محصولات متفاوتی همچون «اتیلن، پلی‌اتیلن سبک‌وسنگین» است که دراین‌بین «اتیلن» با سهم ۲۷ درصدی از فروش ماهانه این شرکت در بازار داخلی بیش از یک هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان برای آن درآمدزایی داشته است.

در جایگاه دوم پلی‌اتیلن سنگین (صادراتی) قرار گرفته است که ۱۷ درصد از سبد محصولات "جم" را به خود اختصاص داده است؛ پلی‌اتیلن سبک (صادراتی) نیز با ۵۶۵ میلیارد تومان سهمی ۱۰ درصدی را در این بین شامل شده است؛ و بدین ترتیب ۵۴ درصد از درآمد ماهانه این شرکت را سه محصول نام برده شده تشکیل داده اند.

 
پایان مطلب

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
اخبار مرتبط
تحقق درآمد ۳ هزار و ۶۱۹ میلیاردتومانی
پتروشیمی جم در رادار بورس‌نیوز؛

تحقق درآمد ۳ هزار و ۶۱۹ میلیاردتومانی"جم"

پتروشیمی جم در بهمن‌ماه محقق ساخت؛ 

"جم" راوی رشد‌های متداوم

ارسال نظر