بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
در دیدار مدیرعامل شرکت توانیر با وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه؛

آغاز تجارت برق بین دو کشور ایران و ترکیه

آغاز تجارت برق بین دو کشور ایران و ترکیه
مدیرعامل شرکت توانیر مطرح کرد: با هدف توسعه مناسبات دو کشور در حوزه برق و انرژی، نشستی در وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه در آنکارا برگزار شد و طی آن دو طرف درباره توسعه ظرفیت‌های تبادل برق و تصمیم بر شروع تجارت برق بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
کد خبر : ۲۸۰۹۱۸

به گزارش بورس‌نیوز، مذاکرات آغاز تجارت برق بین ایران و ترکیه در دیدار مدیرعامل شرکت توانیر با وزیر انرژی و منابع طبیعی این کشور در آنکارا نهایی شد.
در این دیدار، ضمن تأکید بر نهایی سازی تجارت برق بین دو کشور، مقرر شد تبادل برق بین دو کشور در اسرع وقت وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر در این خصوص مطرح کرد: با هدف توسعه مناسبات دو کشور در حوزه برق و انرژی، نشستی در وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه در آنکارا برگزار شد و طی آن دو طرف درباره توسعه ظرفیت‌های تبادل برق و تصمیم بر شروع تجارت برق بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

وی افزود: با توجه به احداث و تکمیل پست HVDC BTB وان ترکیه و ظرفیت حدود ٥٠٠ مگاوات آن، مقرر شد در سریعترین زمان ممکن، تبادل برق با هدف تأمین پیک برق دو کشور از طریق پست مذکور عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت توانیر، با پیش بینی آغاز تجارت برق بین ایران و ترکیه با ١٠٠ مگاوات و رسیدن آن در کوتاه‌ترین زمان به حدود ٥٠٠ مگاوات، خاطر نشان کرد: این تجارت با هدف پیک سایی شبکه برق دو کشور، منافع سرشار و حائز اهمیتی را برای هر دو کشور به دنبال خواهد داشت.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
افت واردات ترکیه از ایران
بر اساس آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار؛

افت واردات ترکیه از ایران

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.