بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۷
زمان استفاده از ثبات قیمت در بازار طلا و سکه؛

پیش‌بینی رئیس اتحادیه طلا درباره روند قیمت طلا و سکه

پیش‌بینی رئیس اتحادیه طلا درباره روند قیمت طلا و سکه
رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران از کاهش قیمت طلا در بازار داخلی خبر داد و بیان کرد: قیمت‌ها در هفته آینده نیز دارای کاهش یا افزایش زیادی نخواهند شد.
کد خبر : ۲۸۰۹۲۲

به گزارش بورس‌نیوز، رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، درخصوص تحولات بازار طلا در هفته گذشته، بیان کرد: هفته گذشته شاهد روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی بودیم و بهای انس جهانی طلا با ۱۷ دلار افزایش به ۲ هزار و ۳۷۷ دلار رسید.
وی افزود: در هفته‌ای که گذشت، قیمت سکه طرح قدیم با ۵۰۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات دیروز ۳۸ میلیون تومان، قیمت سکه طرح جدید با ۵۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۱۰۰ هزارتومان کاهش هفتگی ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۱۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی به ۱۵ میلیون تومان و همچنین سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی بدون هیچ تغییری به ۷ میلیون و ۲۵۰ هزارتومان رسید. در آخرین معاملات روز پنجشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۶۵ هزار تومان کاهش هفتگی، ۳ میلیون و ۳۵۶ هزارتومان شد.

بذرافشان گفت: در هفته‌ای که گذشت، حباب سکه در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تومان نسبت به هفته ماقبل خود کاهش قیمت داشته است که در مجموع ۷ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان حباب سکه در بازارهای داخلی شد.

وی درخصوص وضعیت بازار طلا و سکه هفته آینده پیش‌بینی کرد: با توجه به بحران خاورمیانه و نوسانات دور از انتظار بازارهای جهانی که از ابتدای سال تاکنون رخ داد و قمیت طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان و سکه به ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید، کاهش نسبی را طی یک ماه اخیر داشته‌ایم. در طول هفته آینده با توجه به اینکه بازار از ابتدای سال تاکنون شرایط رکود نسبی و کاهش تقاضای زیادی داشته است، شرایط بازار آرام و بدون تقاضا و بحران خواهد بود.

وی اظهارداشت: اکنون با توجه به بازارهای جهانی و با توجه به قیمت ارز در داخل کشور قیمت ها با ثبات نسبی نسبت به بازارهای جهانی و بازار ارز رسیده است و دیگر انتظار کاهش قیمت ها را نباید داشته باشیم. در طول هفته آینده با توجه به اینکه بازار از ابتدای سال تاکنون شرایط رکود نسبی و کاهش تقاضای زیادی داشته است، شرایط بازار آرام و بدون تقاضا و بحران خواهد بود.

بذرافشان گفت: درحالی که امسال به فرموده مقام معظم رهبری، سال جهش تولید با مشارکت مردم است این اتفاق در بازار طلا و سکه رخ نداده است. اکنون بیش از ۸۰ درصد واحدهای صنعت طلا و سکه کشور اجاره ای است و از لحاظ سرمایه اولیه که طلا و شمش طلا است در وضعیت خوبی نیستند به طوری که در پرداخت هزینه ها، اجاره بها و نیروی کار و معیشتی دچار مشکل شده اند و اگر این شرایط بازار ادامه پیدا کند این صنعت دچار رکود و بیکاری خواهد شد.

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ادامه داد: علت کاهش ما نیمه تعطیل بودن بازارهای داخلی و کاهش قیمت ارز و نبود تقاضا و شرایط اقتصادی است زیرا طلا در کشورما جزو سبدهای آخر خانواده ها است که در صورت داشتن پول مازاد این کالا را تهیه می کنند و بخش دیگر کسانی که در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند، هستند که از آینده نوسانات نگران اند. طلا و سکه طی هفته های اخیر ثبات کاهشی و ثبات قیمتی خود را طی کرده است و بیش از این کاهش نخواهد یافت.

وی با تاکید براینکه در هفته آینده، نوسانات افزایش و کاهشی زیادی در بازار نخواهیم داشت تصریح کرد: ممکن است نوساناتی بین ۱ تا ۳ درصد ناشی از نوسانات بازار جهانی به تبع آن بازارهای داخلی باشد، بنابراین مردم نگران کاهش یا افزایش شدید قیمت‌ها نباشند.

بذرافشان توصیه کرد: با توجه به کاهش نسبی، مردم منتظر کاهش یا افزایش مجدد قیمت ها در این صنعت نباشند و از این ثبات قیمت‌ها استفاده کنند و مبادلات مسکوکات سکه و طلا انجام دهند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
آغاز دومین حراج حضوری شمش طلا از امروز
در مرکز مبادله ارز صورت می گیرد؛

آغاز دومین حراج حضوری شمش طلا از امروز

کاهش قیمت طلا و سکه
قیمت طلا و سکه امروز ۱۲ اردیبهشت؛

کاهش قیمت طلا و سکه

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.