بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۴
پتروشیمی امیرکبیر در سال جاری؛

"شکبیر" از فصل جدید درآمدزایی خود پرده برداشت

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی امیرکبیر در اولین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود.
کد خبر : ۲۸۰۹۳۲
نویسنده :
امیرمحمد آبیار
 
بورس‌نیوز:
 
شرکت پتروشیمی امیرکبیر با سرمایه ثبت شده ۳۶۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۲۸ هزار و ۶۹۲ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به فروردین‌ماه سال جاری نشان داد که در همین ابتدای سال روند درآمدزایی خود را می‌خواهد بالای ۳ هزار میلیارد تومان بنا کند.
 
 
میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی امیرکبیر در اولین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود، این شرکت پتروشیمی از فروش محصولات خود، به درآمد ۲ هزار و ۷۶۲ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با افزایش ۲۰ درصدی همراه شد.
 
 
بیشترین درآمدزایی که شرکت پتروشیمی مارون از فروش محصولات خود در این دوره ماهانه شناسایی کرد مربوط به «اتیلن» با یک هزار و ۱۶۲ میلیارد تومان بود؛ درآمدی که "مارون" از فروش این محصول در فروردین‌ماه به دست آورد برابر با ۳۱ درصد از درآمد ماهانه بود. پس از «اتیلن»، پرفروش‌ترین محصول این شرکت «پلی‌اتیلن سنگین صادراتی» بود که ۷۵۷ میلیارد تومان کسب درآمد داشته است. همچنین شرکت پتروشیمی مارون در ماه جاری از «برش‌های پروپان، دی اتیلن گلایکول، منو اتیلن گلایکول، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن سنگین، دی اتیلن گلایکول صادراتی و منو اتیلن گلایکول صادراتی» هم کسب درآمد کرد.
 
 
پایان مطلب
اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
بازار داخل کشور دربرگیرنده ۷۱ درصد فروش
پلی‌اتیلن سبک خطی درامدزاترین محصول پتروشیمی امیرکبیر نام گرفت؛

بازار داخل کشور دربرگیرنده ۷۱ درصد فروش "شکبیر"

عرضه
در بازار پایه فرابورس انجام می شود؛

عرضه "شکبیر" به صورت عمده و نقد

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.