بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹
مدیر سامانه یکپارچه بیان کرد؛

راه‌اندازی سامانه جدید عرضه خودروهای برقی

راه‌اندازی سامانه جدید عرضه خودروهای برقی
سامانه جدید عرضه خودروهای برقی راه‌اندازی شد و نخستین اطلاعیه برای ثبت‌نام عرضه خودروهای برقی وارداتی از سوی سامانه مذکور منتشر شده است.
کد خبر : ۲۸۰۹۳۸

به گزارش بورس‌نیوز، مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه در گفتگویی از راه‌اندازی سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://evauto.ir/ خبر داد و افزود: نخستین اطلاعیه برای ثبت‌نام عرضه خودروهای برقی وارداتی از سوی سامانه مذکور منتشر شده است.

بر اساس این اطلاعیه، متقاضیان از روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی در اطلاعیه بعدی انتخاب نمایند.

متقاضیان باید از تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی و مبلغ یک میلیارد ریال مسدود کنند.۳ مرحله فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی:

مرحله اول: بلوکه کردن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه خودروهای برقی

مرحله دوم: اولویت‌بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو برقی

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه از سوی عرضه‌کنندگان و عقد قرارداد با خریدارانجزئیات مرحله اول

در مرحله ثبت‌نام،ابتدا باید یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل (مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی متقاضیان نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود شود.

وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌شود، تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب مسدود بماند و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت نام است.

ثبت نام یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ادامه خواهد داشت.جزئیات مرحله دوم

پس از پایان ثبت‌نام، اولویت بندی در حضور نهادهای نظارتی صورت خواهد گرفت. متقاضیان می‌توانند وضعیت تخصیص را در پروفایل خود مشاهده کنند.جزئیات مرحله سوم

در این مرحله، دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان برای متقاضیان ارسال خواهد شد و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.نکات مهم:

امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرارداد نهایی با واردکننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد.

صرف افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد کرد و به میزان عرضه صورت گرفته به تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.

عدم واریز وجه در هر یک از مراحل مذکور و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف خواهد شد.

همچنین متقاضیانی که علی رغم مسدود سازی مبلغ اعلام شده، اقدام به ثبت‌نام نکنند، به طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف خواهند شد.

اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای مربوطه قرار می‌گیرد.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.