بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۷
در پی حادثه سقوط بالگرد؛

هشتمین رئیس جمهور ایران شهید شد

هشتمین رئیس جمهور ایران شهید شد
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در حین خدمت‌رسانی و افتتاح سد در استان آذربایجان شرقی (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت) طی سانحه‌ای به شهادت رسید.
کد خبر : ۲۸۰۹۷۴

به گزارش بورس نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، به علت سانحه‌ای که برای بالگرد حامل وی و همراهانش رخ داد، به شهادت رسید.

هشتمین رئیس جمهور ایران شهید شد

آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بوده‌اند.

بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «در صورت‏ فوت‏، عزل‏، استعفاء، غیبت‏ یا بیماری‏ بیش‏ از دو ماه‏ رئیس‏ جمهور و یا در موردی‏ که‏ مدت‏ ریاست‏ جمهوری‏ پایان‏ یافته‏ و رئیس‏ جمهور جدید بر اثر موانعی‏ هنوز انتخاب‏ نشده‏ و یا امور دیگری‏ از این‏ قبیل‏، معاون‏ اول‏ رئیس‏ جمهور با موافقت‏ رهبری، ‏ اختیارات‏ و مسئولیتهای‏ وی‏ را بر عهده‏ می‏‌گیرد و شورایی‏ متشکل‏ از رئیس‏ مجلس‏ و رئیس‏ قوه‏ قضائیه‏ و معاون‏ اول‏ رئیس‏ جمهور موظف‏ است‏ ترتیبی‏ دهد که‏ حداکثر ظرف‏ مدت‏ پنجاه‏ روز رئیس‏ جمهور جدید انتخاب‏ شود. در صورت‏ فوت‏ معاون‏ اول‏ و یا امور دیگری‏ که‏ مانع انجام‏ وظایف‏ وی‏ گردد و نیز در صورتی‏ که‏ رئیس‏ جمهور، معاون‏ اول‏ نداشته‏ باشد مقام‏ رهبری‏ فرد دیگری‏ را به‏ جای‏ او منصوب‏ می‌‏کند».

هشتمین رئیس جمهور ایران شهید شد

 

گروه رسانه‌ایی بورس نیوز، درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور کشورمان و هیئت همراه را به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران تسلیت می‌گوید.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ایرانی سربلند
Japan
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۹
چرا شخصیتهایِ ناب، کارا، و میدان دیده و میدان دار و خدمتگزارانی صادق و توانمند، اینقدر دیر باید به جامعه و مردم شناسانده بشند، و بعد از اینهمه تجربه و اخلاص و کارآمدی، زود از دستشان بدهیم؟! ایشان بعد از رکود و فنایِ 8 ساله یِ مملکت، بدستِ نااهلانِ کدخداپرست که شهادتِ سردارِ دلها در میدان را نیز قربانیِ خودباختگی و بی برنامگی و وادادگیِ خود کرده بودند و ...، تازه روحِ امید، رشد و بالندگی را به پیکرِ بیمار و سرخودره یِ جامعه، فرهنگ و ... صنعتِ رو به موت! داده بودند، و بار
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۴
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۴
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.