بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱
پتروشیمی بوعلی سینا فوق‌العاده بود؛

سود سازی به سبک " بوعلی "

سود سازی به سبک
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در این دوره ۱۲ ماهه موفق به ثبت سود خالص ۹ هزار و ۵۱۷ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۱۸ درصد افزایش را تجربه کرد.
کد خبر : ۲۸۱۰۸۱
نویسنده :
امیرمحمد آبیار

سود سازی به سبک

بورس‌نیوز:

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با سرمایه ثبت شده یک هزار و ۴۳۵ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۹۸ هزار و ۹۲۸ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد. این شرکت در پایان اسنفدماه سال ۱۴۰۲ توانست ۵۲ هزار و ۸۱۳ میلیارد تومان از فروش محصولات خود و ارائه خدمات درآمد کسب کند؛ البته حدود ۳۹ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان از درآمد "بوعلی" صرف هزینه تولید محصولات و ارائه خدمات شده است.

درآمد‌های عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های تولید محصولات و ارائه خدمات این شرکت پتروشیمی نیز یک درصد زیاد شده است. در مجموع شرکت پتروشیمی بوعلی سینا توانست از فعالیت ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۱۳ هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۴۴ درصد افزایش‌یافته است.

سود سازی به سبک

گزارش قبلی را از اینجا بخوانید؛

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در این دوره ۱۲ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۱۱ هزار و ۷۶ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۴۶ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۴ فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان "بوعلی" به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان سال مالی ۱۴۰۲، بالغ بر ۹ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با ۱۲ ماهه سال گذشته حدود ۱۸ درصد افزایش داشته است. 

سود سازی به سبک

حاشیه سود ناخالص در این دوره ۲۵ درصد و حاشیه سود خالص ۱۸ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. اما در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.

"بوعلی" در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۲ که دوره ۱۲ ماهه خود را سپری کرده است، موفق به ثبت ۹ هزار و ۸۱۶ میلیارد تومان سود انباشته شده است که یک هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است. 

با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی "بوعلی" می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق ۶ هزار و ۶۳۲ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شدة هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۵ هزار و ۶۲۷ ریال بود.

در انتها در یک نمودار خلاصه شده، صورت سود و زیان شرکت پتروشیمی بوعلی سینا را ملاحظه می‌فرمایید؛

سود سازی به سبک

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
اخبار مرتبط
جهش ۳۵ درصدی درآمد‌های
نسبت به دوره مشابه سال قبل مقایسه شد؛

جهش ۳۵ درصدی درآمد‌های "بوعلی"

رکوردی جدید از
پتروشیمی بوعلی سینا رقم زد؛

رکوردی جدید از "بوعلی" 

ریفرمیت درآمدزاترین محصول
شرکت پتروشیمی بوعلی رقم زد؛

ریفرمیت درآمدزاترین محصول "بوعلی"

ارسال نظر