بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱
بیت‌کوین از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت
ارز‌های دیجیتال پیشرو جهان افزایش یافتند و بیت‌کوین از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت که ناشی از افزایش علاقه نهادی و افزایش سرمایه‌گذاری‌های خرده‌فروشی بود.
کد خبر : ۲۸۱۳۰۸
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، ارز‌های دیجیتال پیشرو جهان افزایش یافتند و بیت‌کوین از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت که ناشی از افزایش علاقه نهادی و افزایش سرمایه‌گذاری‌های خرده‌فروشی بود.

این نقطه عطف زمانی رخ می‌دهد که موسسات مالی و کسب و کار‌ها به‌طور فزاینده‌ای بیت‌کوین را می‌پذیرند. همچنین این مورد به دنبال تایید هفته گذشته صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) رخ داده است.

به نقل از مارکت، بیت‌کوین در ساعت ۱۲ و ۴۳ دقیقه بعد از ظهر به وقت شرقی ۲.۶۶ درصد افزایش یافت و به قیمت ۷۰هزار و ۲۹۲ دلار فروخته شد، در حالی که اتریوم ۳.۳۳ درصد افزایش یافت و به ۳۹۵۱ دلار رسید.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۲.۵۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۸ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۴۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۰۶ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۹۰.۹۴ میلیارد دلار است که ۴۰.۲۳ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۷.۳۴ میلیارد دلار است که ۸.۰۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۸۴.۸۸ میلیارد دلار است که ۹۳.۳۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.