بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱
در بازارهای جهانی؛

طلا صعود کرد

طلا صعود کرد
بهای هر اونس طلا پس از افزایش بیش از یک درصدی در روز چهارشنبه، با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.
کد خبر : ۲۸۱۵۷۸
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، بهای هر اونس طلا پس از افزایش بیش از یک درصدی در روز چهارشنبه، با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳۸۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش یافت، در حالی که بازدهی شاخص خزانه داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود باقی ماند و طلا را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرد.

حقوق و دستمزد‌های خصوصی ایالات‌متحده در ماه مه کمتر از حد انتظار افزایش یافت. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود تا سلامت اقتصاد ایالات متحده را بسنجند و آیا فدرال رزرو را از کاهش نرخ بهره در سپتامبر باز می‌دارد.

طبق نظر اکثر پیش‌بینی کنندگان در نظرسنجی رویترز که همچنین نشان داد ریسک قابل‌توجهی وجود دارد، فدرال رزرو در ماه سپتامبر و یک بار دیگر در سال جاری نرخ بهره خود را کاهش خواهد داد.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران در حال حاضر با احتمال ۷۰ درصدی کاهش نرخ در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد. در همین حال، بانک مرکزی اروپا کاملاً مطمئن بود که نرخ‌ها را از بالاترین حد خود کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که خرید ارز خارجی و طلا را در ماه آینده کاهش خواهد داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۱.۲ درصد افزایش به ۳۰.۳۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۱۰۰۱ دلار و ۷۰ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد افزایش به ۹۴۱.۲۵ دلار رسید.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر