بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
به گفته معاون نخست‌وزیر روسیه؛

رشد ۱۳ درصدی واردات روسیه از ایران

رشد ۱۳ درصدی واردات روسیه از ایران
معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد: براساس نتایج سه ماه نخست سال ۲۰۲۴، صادرات روسیه به ایران ۷۷ درصد و واردات این کشور از ایران ۱۳ درصد افزایش یافته است.
کد خبر : ۲۸۱۹۲۲

به گزارش بورس‌نیوز، الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه که در سه سال گذشته ریاست طرف روسی کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی با ایران را بر عهده داشته است، رشد 13 درصدی واردات روسیه از ایران و 77 درصدی صادرات روسیه به ایران را در دیدار با جواد اوجی، وزیر نفت، و رئیس طرف ایرانی این کمیسیون در مسکو اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی پروازهای مستقیم در مسیر گروزنی - تهران در تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ اشاره کرد که از سوی (شرکت ایرانی) ماهان ایر انجام می‌شود.

نواک افزود: اطمینان دارم که این موضوع انگیزه‌ای برای افزایش جریان گردشگر متقابل بین ایران و مناطق قفقاز شمالی خواهد بود.

وی در ادامه این نشست، سرگئی تسیویلیف، وزیر انرژی روسیه را به‌عنوان رئیس جدید بخش روسیه در کمیسیون دائمی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و ایران معرفی کرد.

معاون نخست‌وزیر روسیه، آمادگی خود را برای ادامه مشارکت شخصی و ارائه کمک در همه امور مربوط به توسعه روابط روسیه و ایران اعلام کرد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.