بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۶
فاز دوم بزرگترین باغ پسته هوشمند کشور در ماکو راه اندازی شد
فاز دوم بزرگترین باغ پسته یکپارچه و هوشمند کشور با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و مسوولان استان در منطقه آزاد ماکو راه اندازی شد.
کد خبر : ۲۸۱۹۳۹
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، حسین گروسی روز چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح فاز دوم بزرگترین باغ پسته یکپارچه و هوشمند کشور در منطقه آزاد ماکو گفت: در هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار آذربایجان غربی باغ مدرن یکپارچه پسته با استفاده از آبیاری هوشمند و مکانیزه به بهره برداری رسید.

وی افزود: هدف منطقه آزاد ماکو فراهم آوردن زمینه فعالیت شرکت‌های حوزه کشاورزی به منظور استفاده از حق آبه ایران از رودخانه مرزی ارس بوده و فعالان این حوزه به سمت کاشت درختان مثمر و کم آب بر سوق داده می‌شوند.

استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: بعد از افتتاح اولین و بزرگترین باغ پسته هوشمند کشور در منطقه آزاد ماکو راه اندازی صنایع فراوری اعم از سورتینگ و بسته بندی این محصول با هدف مصرف داخلی و صادرات پیگیری می‌شود.

محمد صادق معتمدیان افزود: آموزش مردم به عنوان بهره برداران اصلی این بخش در قالب اقدامات ترویجی و تعاونی‌های بومی و محلی اقدامی است که لازم است ساماندهی و با جدیت دنبال شود و از این الگو استفاده و نقش راهبردی را در این زمینه ایفا کنند.

وی اضافه کرد: این باغ هوشمند فرصت بسیار مهمی برای مردم منطقه است تا ضمن کاهش مصرف آب به ارزش افزوده بالا نیز دست یابند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.