بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴
توسط شرکت ملی نفت ایران؛

امضای قرارداد توسعه ۲ میدان نفتی

امضای قرارداد توسعه ۲ میدان نفتی
قرارداد توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی چنگوله و بندکرخه با هدف تولید روزانه به‌ترتیب ۶۰ و ۱۸ هزار بشکه نفت روز یکشنبه (۲۷ خرداد) امضا می‌شود.
کد خبر : ۲۸۱۹۴۲

به گزارش بورس‌نیوز، به‌نقل از شرکت ملی نفت ایران، قرارداد توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی چنگوله و بندکرخه با هدف تولید روزانه به‌ترتیب ۶۰ و ۱۸ هزار بشکه نفت روز یکشنبه (۲۷ خرداد) امضا می‌شود.

از جمله عملیات اجرایی در میدان چنگوله می‌توان به حفاری ۱۸ حلقه چاه تولیدی، حفاری دو حلقه چاه ارزیابی، حفاری دو حلقه چاه دفع پساب و تعمیر دو حلقه چاه، احداث تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی و احداث تأسیسات فرآورش و انتقال نفت خام و گاز همراه اشاره کرد.

گفتنی است که طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از طرح‌های مصوب سفر «رئیس‌جمهوری شهید» به استان ایلام به شمار می‌رود و توسعه آن نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در این استان دارد، به‌طوری که پیش‌بینی می‌شود ۶۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند. طرح توسعه و بهره‌برداری میدان بند کرخه نیز ۲۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

امضای ۲ قرارداد خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تأسیسات سریع‌احداث

قراردادهای خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تأسیسات سریع‌احداث کارخانه‌ای (Skid-mounted) نیز در قالب قرارداد مشارکت عمومی - خصوصی به روش BOO (ساخت، تملک، بهره‌برداری) امضا می‌شوند.

امضاءکنندگان قرارداد شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت توسعه نفت و گاز مپنا و گروه صنعتی مهام شرق هستند.

مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری حدود ۲۵۰ میلیون دلار در بالادست صنعت نفت از ویژگی‌های این دو قرارداد است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.