بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
پیش‌بینی فعالان بازار ارز از روند قیمت دلار
با وجود تعطیلی روز دوشنبه ۲۸ خرداد به مناسبت عید قربان و بازار تعطیل کشورهای همسایه، در هفته جاری می‌توان بازار آرامی برای ارز پیش‌بینی کرد. با وجود این، کارشناسان اقتصادی معتقدند هرچه به انتخابات نزدیک‌تر شویم تاثیرگذاری برخی تفکرات بر قیمت دلار پررنگ‌تر خواهد شد.
کد خبر : ۲۸۱۹۵۳

به گزارش بورس‌نیوز، فعالان بازار، ارزپاشی سیاست‌گذار را مانعی برای رشد قیمت دلار می‌بینند و معتقدند ریتم رنج این اسکناس تا انتخابات پابرجاست. قیمت دلار در شروع هفته پایانی خرداد درحالی در روند رنج بازگشایی شد که معامله‌گران معتقدند بازار ارز دچار ریسک‌های سیاسی نیست و خط مشی کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری را دارای اهمیت بیشتری می‌دانند.


قیمت دلار در پایان معاملات نقدی روز شنبه با کاهش ۱۰۰ تومانی به کانال هشتم از کریدور پنجم بازگشت و در پله پایانی این کانال بسته شد.

پیش‌بینی قیمت دلار

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: برخی فعالان بازار ارز به بازار نیمه‌تعطیل کشور‌های همسایه در ایام عید قربان اشاره می‌کنند و می‌گویند در صورت بازگشایی بازار هرات، امکان افزایش تقاضا برای دلار تهران وجود دارد و همین موضوع به افزایش قیمت دلار بعد از تعطیلات عید قربان کمک می‌کند. با وجود این، آن‌ها احتمال صعود به کریدور بالاتر تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری را برای دلار پایین می‌دانند.

با وجود تعطیلی روز دوشنبه ۲۸ خرداد به مناسبت عید قربان و بازار تعطیل کشور‌های همسایه، در هفته جاری می‌توان بازار آرامی برای ارز پیش‌بینی کرد. با وجود این، کارشناسان اقتصادی معتقدند هرچه به انتخابات نزدیک‌تر شویم تاثیرگذاری برخی تفکرات بر قیمت دلار پررنگ‌تر خواهد شد.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
چه دلیلی دارد که دلار بالا رود؟ تورم ایجاد می کند. سودجویی افراد مهمتر است یا معیشت مردم؟
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.