بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸
درخصوص اطلاعیه وزارت اقتصاد؛

واگذاری سهام دولت در خودروسازان

واگذاری سهام دولت در خودروسازان
با اعلام وزارت اقتصاد، سهام دولت در ایران خودرو و سایپا سهام جزئی است نه بلوک مدیریتی؛ بنابراین دولت با شتاب و جدیت بیشتری این موضوع را دنبال می‌کند.
کد خبر : ۲۸۱۹۶۰

به گزارش بورس‌نیوز، وزارت امور اقتصادی و دارایی، طی انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد: واگذاری سهام دولت در خودروسازان پیچیدگی‌هایی داشته و در دولت‌های گذشته نیز وجود این پیچیدگی‌ها و در عین حال فقدان عزم لازم مانع از به نتیجه رسیدن آن شده است.

گره گشایی از این موضوع پیچیده در دولت سیزدهم با دستور رئیس جمهور شهید با جدیت دنبال شد و در چند نشست هم‌اندیشی با خبرگان و فعالان صنعت خودرو تلاش شد تا بهترین راهکار برای واگذاری مدیریت دولتی شرکت‌های خودروسازی یافته شود.

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دوره فعالیت وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت، توافقی در رابطه با مسیر واگذاری شرکت‌های خودروسازی با سازمان خصوصی سازی و وزارت صمت انجام داد که اجرای بخشی از آن شروع شد، اما به دلیل تغییراتی که در وزارت صمت اتفاق افتاد، این کار متوقف شد؛ پس از تغییرات در وزارت صمت، همچنان این موضوع از محور‌های مشترک همکاری بین دو وزارتخانه بود.

در آخرین جلسه شورای اصل ۴۴ قانون اساسی که با حضور رئیس جمهور شهید برگزار شد، بر اجرای فرامین رهبری در خصوص واگذاری سهام دولت در بخش‌هایی که سهام جزئی دارد، تاکید و دستوراتی به مسئولان مربوطه در دولت داده شد.

از جمله این موارد سهام ایران خودرو و سایپا است که سهام دولت در آن‌ها سهام جزئی است نه بلوک مدیریتی؛ بنابراین دولت با شتاب و جدیت بیشتری این موضوع را دنبال می‌کند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
افت ۲۱ درصدی تولید خودرو سواری در کشور
در فروردین ماه اتفاق افتاد؛

افت ۲۱ درصدی تولید خودرو سواری در کشور

قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ریسپکت۲ انجام شد
در راستای اجرای قانون جایگزینی خودروهای فرسوده؛

قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ریسپکت۲ انجام شد

آیا بالاخره مدیریت اجرایی ایران کهن به دست فردی با کفایت می‌افتد؟ 
سوژه هفته:نگاهی اقتصادی محور به عجیب‌ترین انتخابات تاریخ کشور 

آیا بالاخره مدیریت اجرایی ایران کهن به دست فردی با کفایت می‌افتد؟ 

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.