بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۹
دبیر سابق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کرد؛

فراهم شدن زمینه اشتغال‌زایی از طریق تقویت بازار سرمایه

فراهم شدن زمینه اشتغال‌زایی از طریق تقویت بازار سرمایه
دبیر سابق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بر مزایای ورود سرمایه‌های مردم در بازار سرمایه تأکید و اعلام کرد: به طور حتم تقویت بازار سرمایه زمینه اشتغال‌زایی را برای توسعه فعالیت واحدهای صنعتی، مهار تورم و رقابتی شدن محصولات فراهم می‌کند.
کد خبر : ۲۸۱۹۸۳

به گزارش بورس‌نیوز، میثم زالی، دبیر سابق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بازار سرمایه را نماد مشارکت مردم در جهش تولید خواند و گفت: دفتر تامین مالی وزارت صمت به جای هدایت تولیدکنندگان به سمت تامین مالی از طریق سیستم بانکی، بهتر است اقدامات لازم را جهت فرهنگسازی واحد‌های تولیدی برای استفاده از ابزار‌های نوین تامین مالی بازار سرمایه به کار گیرد.
وی با بیان این که این اتفاق باعث خروج سرمایه‌ها از بازار‌های غیرمولد و ورود آن به بازار سرمایه می‌شود، اظهار داشت: دولت و سیاست‌گذاران باید تلاش خود را جهت هدایت مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس در قالب دستورالعمل و بخشنامه‌های مشخص به کار بگیرند.

زالی با اشاره به تشویق دولت سابق برای ورود مردم به بورس اعلام کرد: روش اشتباه دعوت مردم به بورس باعث شد تا سهامداران تجربه خوبی را از سرمایه‌گذاری در بورس نداشته باشند، بنابراین باید مراقب بود تا اعتماد مردم به بورس از بین نرود، زیرا در غیر اینصورت شاهد خروج سرمایه‌های مردم از بورس و ورود آن به بازار‌های غیرمولد خواهیم بود.

دبیر سابق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان این که نقش بازار سرمایه در ایران برای تامین مالی واحد‌های تولیدی و صنعتی مشابه کشور‌های پیشرفته نیست، گفت: در ایران تامین مالی واحد‌های تولیدی بانک محور بوده و تاکنون فرهنگسازی درستی برای تامین مالی بنگاه‌ها از طریق بازار سرمایه صورت نگرفته است.

وی با اعلام این که سرمایه‌گذاران با فواید و مزایای بهره‌مندی از بازار سرمایه و راه‌های تامین مالی از طریق این بازار آشنا نیستند، افزود: بهتر است سازمان بورس در این زمینه ورود و تصمیمات لازم را برای فرهنگسازی واحد‌های دولتی اتخاذ کند.

زالی، بازار سرمایه را نماد مشارکت مردم در جهش تولید خواند و گفت: بازار سرمایه با ایفای نقش خود زمینه حضور مردم در بورس و نیز ورود سرمایه‌های خرد به این بازار را فراهم می‌کند که همین امر نویدبخش جهش تولید و مشارکت مردم در رونق تولید خواهد بود.

منبع: سنا

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ادامه پیگیری‌های سازمان بورس از وزارت نیرو برای کاهش محدودیت‌ها
در پی نامه سازمان بورس به وزارت نیرو برای کاهش قطعی برق صنایع در تابستان؛

ادامه پیگیری‌های سازمان بورس از وزارت نیرو برای کاهش محدودیت‌ها

نگاهی جامع به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت
صندوق پایا ثروت پویا، دومین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت از حیث بازدهی سالانه؛

نگاهی جامع به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.