بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴
سود خالص بانک سینا از ۱۸ هزار میلیارد ریال فراتر رفت
سود خالص بانک سینا در دوره مالی پایان اسفند ۱۴۰۲ از ۱۸ هزار میلیارد ریال فراتر رفت.
کد خبر : ۲۸۱۹۹۵
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده بانک سینا که در سامانه کدال منتشر شده است، سود خالص بانک سینا در سال مالی ۱۴۰۲ به ۱۸ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به سال مالی ۱۴۰۱، حدود ۶۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از جمله دلایل این رشد سودآوری می‌توان به رشد ۳۰ درصدی درآمد تسهیلات اعطایی، رشد ۲۱۰ درصدی درآمد سپرده‌گذاری در بازار بین بانکی جهت مدیریت منابع، رشد ۶۱ درصدی درآمد سرمایه‌گذاری در اوراق خزانه و منفعت، رشد ۵۰ درصدی درآمد‌های کارمزدی بانک (عمدتاً بابت کارمزد دریافتی تسهیلات اعطایی و کارمزد ضمانت‌نامه‌های صادره)، افزایش ۷۶ درصدی سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیرعملیاتی بابت سود فروش املاک تملیکی و... اشاره کرد.

در سال مالی ۱۴۰۲، مجموع درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاری و اوراق بدهی بانک با ۴۳ درصد افزایش از ۱۰۹ هزار میلیارد ریال عبور کرد و در مقابل هزینه سود سپرده‌ها ۶۶ هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال بود.

درآمد‌های کارمزدی بانک سینا نیز در ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ با رشد ۵۰ درصدی به ۱۳ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال رسید.

در سال مالی ۱۴۰۲، بانک سینا سرمایه خود را از حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش داد که بر اساس سرمایه جدید، سود خالص هر سهم در سال مالی ۱۴۰۲ به ۴۷۳ ریال رسید.

بانک سینا در گزارش صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی‌نشده خود نیز ۲۵ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۵۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.