بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵
بیت‌کوین زیر سطح ۷۰ هزار دلار معامله می‌شود
بیت‌کوین پس از ۰.۵ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۶۶ هزار و ۱۰۰ دلار معامله می‌شود.
کد خبر : ۲۸۲۰۰۴
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، مدتی است که بیت‌کوین (BTC) زیر سطح ۷۰ هزار دلار معامله می‌شود و داده‌های تورم آمریکا قبل از تصمیم‌گیری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، قیمت این ارز دیجیتال را به ۶۹ هزار و ۹۰۰ دلار رسانده بود، اما این مورد برای فراتر رفتن قیمت از ۷۰ هزار دلار کافی نبود و پس از تصمیم نرخ بهره، بازار ارز‌های دیجیتال به طور کامل کاهش یافت. در این دوره، برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ از بازار ارز‌های دیجیتال عقب‌نشینی کردند که به‌طور قابل توجهی بر ترجیحات پس‌انداز سرمایه‌گذاران کوچک تاثیر گذاشته است.

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین پس از ۰.۵ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۶۶ هزار و ۱۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار آن بالای ۱.۳ تریلیون دلار باقی مانده و حجم معاملات آن پس از کاهش ۴۸ درصدی به ۱۴ میلیارد دلار سقوط کرده است.

از سوی دیگر، داده‌های ارائه شده توسط کوین گلس نشان داد که نهنگ‌ها موقعیت‌های طولانی خود را با کاهش قابل‌توجه در نسبت بلند/کوتاه‌مدت بیت‌کوین کنار می‌گذارند.

ارزش شاخص قدرت نسبی بیت‌کوین نیز چشم‌انداز مهمی را نشان داده است و در ۴۲.۱۹ قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان همچنان بر خریداران مسلط هستند؛ بنابراین با توجه به داده‌های ارائه شده، اشتباه نیست اگر بگوییم که عدم قطعیت‌ها در مورد بیت‌کوین ادامه دارد. در این زمینه، داده‌های سایت سنتیمنت نیز ممکن است نقش مهمی در این فرآیند ایفا کنند. بر اساس داده‌های سنتیمنت، فشار خرید روی بیت‌کوین در حال افزایش است و نظراتی وجود دارد که این روند می‌تواند سیگنالی برای افزایش در بازار باشد. با حمایت از این مورد، عرضه در صرافی‌های ارز‌های دیجیتال در حال کاهش است و این عرضه به‌طور فزاینده‌ای از صرافی‌ها خارج می‌شود.

از سوی دیگر، قیمت بیت‌کوین بسیار نزدیک به مرز باند‌های بولینگر است که به دقت توسط تحلیلگران و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال نظارت می‌شود و به‌طور کلی به‌عنوان چشم‌انداز صعودی تعبیر می‌شود. با این حال، این وضعیت اطمینان کافی ارائه نمی‌کند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.