بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
بر اساس آمار‌ وزارت کار

شاغل شدن ۷ هزار نفر طی دو سال

شاغل شدن ۷ هزار  نفر  طی دو سال
، از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲، حدود ۲۹ هزار و ۷۶۳ نفر در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند و حدود ۷ هزار نفر نیز توسط بنگاه‌ها به کار گرفته شده‌ااند.
کد خبر : ۲۸۲۱۹۷

به گزارش بورس‌نیوز، "طرح کارورزی" یکی از برنامه‌های مهم دولت در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان است و تسهیل در جذب و بکارگیری جوانان در بنگاه‌ها و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان برای ورود به بازار کار از مهمترین اهداف اجرای این طرح به شمار می‌رود.

وزارت کار با اجرای طرح کارورزی، زمینه آشنایی کارورزان با محیط کار از طریق دوره‌های آموزشی و تامین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان بنگاه‌های اقتصادی را فراهم کرده است.

عملکرد دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ بیانگر این است که تعداد بنگاه‌های ثبت نام کننده در طرح کارورزی حدود ۲۹ هزار و ۷۶۳ مورد بوده است و تعداد بنگاه‌های حائز شرایط جذب کارورز حدود ۲ هزار و ۷۹۱ مورد و تعداد قرارداد‌های منعقده برای پذیرش کارورز از سوی کارفرما حدود ۱۳ هزار و ۸۶۰ مورد و تعداد جذب و به کارگیری کارورز توسط بنگاه حدود ۶ هزار و ۸۷۲ مورد بوده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.