بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲
معامله ۳۱ میلیون مگاوات ساعت برق در بورس انرژی
۳۹ شرکت توزیع برق از آغاز خردادماه تا پایان هفته گذشته ۳۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۲۶ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۸۸ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی‌ معامله کردند.
کد خبر : ۲۸۲۲۰۸

به گزارش بورس‌نیوز از وزارت نیرو، گزارش‌ها حاکی از آن است که از ابتدای خردادماه تا سه‌شنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۹) تعداد ۲۶ نیروگاه دولتی و ۳۵ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند. در این مدت در مجموع ۲۹۵۸ معامله توسط ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق رقم خورد. همچنین حجم معاملات روزانه به ۳۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۲۶ مگاوات ساعت با متوسط قیمت ۱۱۸۸ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۳۹۰ریال رسید.

بر اساس این گزارش در روز دوشبه حجم عرضه نیروگاه‌های دولتی فروشنده به یک میلیون و ۲۵۴ هزار مگاوات ساعت رسید که افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از ابتدای خردادماه تا سه‌شنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۹) تعداد ۲۶ نیروگاه دولتی و ۳۵ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند که نیروگاه‌های دولتی با ۱۶ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۶۶۸ مگاوات ساعت حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص دادند، از طرفی حجم عرضه نیروگاه‌های خصوصی ۱۳ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۹۳ مگاوات ساعت بوده است که ۴۶ درصد از حجم کل فروش را شامل می‌شود البته که در این بین سهم نیروگاه‌های دولتی نسبت به نیروگاه‌های خصوصی بیشتر بود.

نکته مهم این روز‌ها افزایش ۹۱ درصدی حجم فروش نیروگاه‌های خصوصی از کل بود که از ۳۳ درصد در روز دوشنبه به ۶۲ درصد در روز سه‌شنبه رسید. از طرفی تعداد معاملات هم طی این بازه زمانی یک هفته‌ای از ۲۵۵۰ به ۲۹۵۸ رسیده است.

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ادامه پیگیری‌های سازمان بورس از وزارت نیرو برای کاهش محدودیت‌ها
در پی نامه سازمان بورس به وزارت نیرو برای کاهش قطعی برق صنایع در تابستان؛

ادامه پیگیری‌های سازمان بورس از وزارت نیرو برای کاهش محدودیت‌ها

راه‌اندازی معاملات برق در «بازار برق آزاد» بورس انرژی
با معرفی نخستین نیروگاه مقیاس کوچک به بورس انرژی؛

راه‌اندازی معاملات برق در «بازار برق آزاد» بورس انرژی

وارد مدار شدن ۴۵ پروژه‌ حیاتی ‌برق‌ خوزستان تا پایان خرداد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اعلام کرد؛

وارد مدار شدن ۴۵ پروژه‌ حیاتی ‌برق‌ خوزستان تا پایان خرداد

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.