بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵
بر اساس محاسبه صورت‌گرفته بانک خاورمیانه توانسته است در پایان سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۵ هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند. 
کد خبر : ۲۸۲۲۷۶
نویسنده :
امیرمحمد آبیار

بورس‌نیوز:

بانک خاورمیانه با سرمایه ثبت شده ۵۰۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۱۷ هزار و ۷۳۰ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد. این بانک در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۲ توانست ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان از خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری، ۸۴۶ میلیارد تومان خالص درآمد کارمزد و .. درآمد کسب کند که در نهایت جمع درآمد‌های عملیاتی خود را به ۷ هزار و ۲۶۲ میلیارد تومان رساند.

درآمد‌های عملیاتی این بانک نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های سود سپرده‌ها، هزینه کارمزد و... این بانک نیز به ترتیب ۵۵ و ۵۷ درصد زیاد شده‌اند. 

در مجموع بانک خاورمیانه از فعالیت در این دوره ۱۲ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۵ هزار و ۷۸۳ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۸۸ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر مالیات ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۴ فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان "وخاور" به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، این بانک توانسته است در پایان سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۵ هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با ۱۲ ماهه سال گذشته حدود ۷۹ درصد افزایش داشته باشد. 

"وخاور" در پایان اسفندماه که دوره ۱۲ ماهه خود را سپری کرده است، موفق به ثبت ۵ هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان سود انباشته شده است. با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی بانک خاورمیانه می‌توان دریافت که این بانک موفق به تحقق یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شدة هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۵۹۸ ریال بود.

در انتها در یک نمودار خلاصه شده، از صورت سود و زیان بانک خاورمیانه را ملاحظه می‌فرمایید؛

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.