بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶
بر اساس اطلاع رسانی سازمان تأمین اجتماعی؛

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان تا ۷ تیرماه

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان تا ۷ تیرماه
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، تدوین آیین‌نامه اجرایی نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان در مراحل پایانی قرار دارد و پس از تصویب اجرا خواهد شد.
کد خبر : ۲۸۲۳۰۹

به گزارش بورس‌نیوز، در پی انتظار طولانی بازنشستگان و پس از فراز و فرود‌های بسیاری که در مسیر تصویب و اجرای همسان سازی حقوق آن‌ها وجود داشت، داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سرانجام از مراحل پایانی اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگی خبر داد.

منظور در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «تدوین آیین‌نامه اجرایی نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان عزیز توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه در مراحل پایانی قرار دارد. پس از تصویب این آیین نامه در هیات دولت، اجرای آن آغاز خواهد شد.»

کشمکش‌ها برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

منظور پیش از نیز در یک نشست خبری که ۱۲ خردادماه در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد خاطرنشان کرد: «منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است.» و افزود: «در برنامه هفتم این موضوع دیده شده که طی سه سال اجرایی شود؛ به طوری که در سال اول اجرای برنامه ۴۰ درصد و در دو سال بعد هر سال ۳۰ درصد انجام شود.»

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی در پی اطلاع‌رسانی اخیر خود پیرامون پرداخت مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه اعلام کرد فرایند پرداخت حقوق خردادماه مطابق زمان‌بندی قبلی به صورت کامل انجام شده و فرایند پرداخت مابه‌التفاوت فروردین‌ماه از شنبه، دوم تیرماه و بر اساس حروف الفبا، انجام خواهد شد.

مطابق این گزارش، افزایش سالانه حقوق مستمری‌بگیران این سازمان مطابق روال هر سال، پس از تعیین و تصویب میزان افزایش سالانه از سوی هیات محترم وزیران و ابلاغ مصوبه مربوطه اجرایی شده است.

پیش از این حقوق اردیبهشت و خردادماه مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی، مطابق با افزایش سالانه پرداخت و مقرر شده بود مابه‌التفاوت فروردین‌ماه، بلافاصله پس از اتمام فرایند پرداخت حقوق خردادماه به حساب مستمری‌بگیران این سازمان واریز شود.

بنا بر اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، تاریخ واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بر اساس حروف الفبا و از تاریخ دوم تا هفتم تیرماه خواهد بود. همچنین، حقوق بازنشستگان بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، صادرات و پست بانک و نیز مستمری‌بگیران بنیاد شهید در روز هفتم تیرماه پرداخت خواهد شد.

آغاز ثبت نام برای وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگی

طبق اطلاعیه دیگری که سازمان تامین اجتماعی منتشر کرد، روابط عمومی این سازمان از آغاز مهلت ثبت نام نخستین مرحله پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد. بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری بگیران به میزان ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

مستمری‌بگیران متقاضی برای دریافت این وام باید حداکثر ۷۸ سال داشته باشند، حساب بانکی آن‌ها مسدود نباشد و مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی باشد. به علاوه، افراد متقاضی نباید سابقه چک برگشتی یا بدهی معوق به سیستم بانکی داشته باشند، حداقل موجودی حساب آن‌ها ۱۰۰ هزار تومان باشد و طی دو سال اخیر از این تسهیلات استفاده نکرده باشند.

وام قرض‌الحسنه بازنشستگان برای تنها ۴۰ هزار نفر

طبق این گزارش، در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان و مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت خواهد شد که برای هر استان سهمیه‌ای مشخص در نظر گرفته شده است. ثبت نام این وام از طریق کانون‌های بازنشستگان در هر استان انجام می‌شود و بعد از به حد نصاب رسیدن تعداد ثبت‌نام‌کنندگان، سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

بنا بر اطلاعیه این سازمان، ثبت نام برای وام قرض‌الحسنه بازنشستگان به صورت غیرحضوری و از سوی کانون‌های بازنشستگان در هر استان انجام خواهد شد. بازنشستگان مقیم استان تهران می‌توانند از طریق مراجعه به وبگاه کانون بازنشستگان شهرستان تهران، برای اخذ این تسهیلات ثبت نام کنند.

 

منبع: تجارت‌نیوز

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.