بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۶
رشد ۷۵ درصدی درآمدهای بانک تجارت از مبادلات ارزی؛

حال خوش سهامداران "وتجارت" از عملکرد سالانه

حال خوش سهامداران
بانک تجارت از مبادلات و معاملات ارزی خود در این بازه زمانی به درآمدزایی ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومانی دست پیدا کرد در مقایسه با سال گذشته ۷۵ درصد افزایش را به دنبال داشت.
کد خبر : ۲۸۲۴۳۶
نویسنده :
امیرحسین کریمی

بورس نیوز:

بانک تجارت در گزارش صورت‌های مال سالانه منتهی به اسفندماه ۱۴۰۲ (حسابرسی شده) مجموع درآمد عملیاتی خود طی این دوره سالانه را برابر با ۷۵ هزار و ۷۰۱ میلیارد تومان در سامانه کدال به ثبت رساند که رشد ۸۶ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال در گذشته به همراه داشت. 

بانک تجارت سود عملیات در حال تداوم قبل از مالیات خود را برابر با مبلغ ۳۸ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان به ثبت رساند که این بخش در مقایسه با سال گذشته ۱۳۷ درصد افزایش را به همراه داشت.

حال خوش سهامداران وتجارت از عملکرد سالانه+بورس نیوز

بخش‌های تشکیل‌دهنده درآمد‌های بانک تجارت شامل تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاریم و اوراق بدهی، درآمد کارمزد، سود سرمایه‌گذاری‌ها، سود معاملات ارزی می‌شود.

بانک تجارت از مبادلات و معاملات ارزی خود در این بازه زمانی به درآمدزایی ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومانی دست پیدا کرد در مقایسه با سال گذشته ۷۵ درصد افزایش را به دنبال داشت.


بیشتر بخوانید: اجرای آزمایشی ریال دیجیتال بانک مرکزی


سود خالصی که بانک تجارت در پایان سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۲ از عملکرد خود به دست آورد برابر با ۳۰ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان بود که آن را به اطلاع سهامداران خود رساند، این مبلغ نسبت به سال گذشته ۱۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

بانک تجارت در پایان سال سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۲ در ازای هر سهم شرکت خود ۱۰۲۱ ریال سود شناسایی کرد که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۳۷ درصد صعودی بود همان‌طور که در نمودار فوق ملاحظه می‌کنید روند سودآوری وتجارت درسال مالی گذشته ادامه پیدا کرد و به بیشترین میزان سود شناسایی‌شده خود رسید.

حال خوش سهامداران وتجارت از عملکرد سالانه+بورس نیوز

بیشترین درآمدی که بانک تجارت از محل تسهیلات اعطایی در این بازه زمانی به ثبت رساند متعلق به سایر درآمد‌ها و فروش اقساطی بود. این بانک از سایر درآمد تسهیلات اعطایی در پایان سال گذشته ۴۸ هزار و ۵۵۶ میلیارد تومان درآمد کسب کرد و فروش اقساطی نیز با ۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان از درآمدزاترین بخش‌های این بانک نام گرفت.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.