بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۰
بررسی نگرش تحلیلگران اقتصادی؛

نرخ دلار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری

نرخ دلار تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری
نرخ دلار در هفته ابتدایی تیرماه با بازدهی مثبت بیش از ۳ درصدی به کار خود پایان داد و ۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. تحلیلگران اقتصادی تاثیر پیروزی هر یک از کاندیدا‌های ریاست جمهوری را بر بازار ارز متفاوت می‌دانند.
کد خبر : ۲۸۲۴۶۴

به گزارش بورس‌نیوز، قیمت دلار در اولین هفته تیر ماه، برخلاف هفته‌های رنج خرداد روز‌های افزایشی را سپری کرد و در سقف قیمت معامله شد.

روند افزایشی دلار این اسکناس را در کریدور بالاتر نشاند و معامله‌گران احتیاطی بازار را غافلگیر کرد و در آخرین معامله روز پنج‌شنبه این اسکناس در کانال ابتدایی کریدور ششم به کار خود پایان داد.

انتخابات ریاست جمهوری و اینکه کدام کاندیدا با کدام نگرش اقتصادی و سیاسی پیروز میدان می‌شود، در هفته اخیر همواره مورد توجه معامله‌گران بازار ارز قرار داشت.

کارشناسان اقتصادی هرگونه پیش‌بینی را برای روز‌های آتی دشوار می‌دانند و معتقدند انتخابات هر نتیجه‌ای داشته باشد روند قیمت اسکناس امریکایی به دلیل رشد تقاضا تا پایان تابستان افزایشی است. آن‌ها کف قیمت این اسکناس را پله‌های هفت و هشت کریدور پنجم و سقف قیمت را میانه کریدور ششم می‌دانند.

گفتنی است برخی رسانه‌ها با بررسی انتخابات سال‌های گذشته گزارش داده‌اند که پس از هر انتخابات، دلار آرایش کاهشی به خود گرفته است.

قیمت درهم روز پنجشنبه به رقم ۱۶ هزار و ۷۵۰ تومانی رسید و نسبت به روز چهارشنبه ۳۰۰ تومان افزایش یافت. قیمت تتر با رشد ۷۵۰ تومانی با قیمت دلار تراز شد و روی رقم ۶۱ هزار و ۷۵۰ تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با رشد ۵۰۰ تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افزایش ۷۰۰ تومانی به رقم ۶۵ هزار و ۵۴۰ تومانی رسیده است.

لازم به ذکر است اسکناس دلار روز پنجشنبه با رقم ۴۶ هزار و یک تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۹۵۲ تومانی عرضه شد و تغیر قیمت نداشت.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.