بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۸
در نیمه اول سال ۲۰۲۴؛

کاهش عرضه اولیه سهام جهانی

کاهش عرضه اولیه سهام جهانی
گزارش شرکت حسابرسی و مشاوره ارنست اند یانگ نشان داد که عرضه عمومی سهام جهانی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ میزان ۱۲ درصد کاهش را ثبت کرده است.
کد خبر : ۲۸۲۴۷۹

به گزارش بورس‌نیوز، بر اساس گزارش شرکت حسابرسی و مشاوره ارنست اند یانگ (EY)، عرضه‌های اولیه سهام (IPO) یا عرضه عمومی سهام جهانی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ با ۱۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل به رقم ۵۵۱ رسید.

شرکت ارنست اند یانگ در گزارشی اعلام کرد که درآمد حاصل از عرضه عمومی نیز با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۳ به ۵۲.۲ میلیارد دلار رسیده است.

این کاهش به دلیل فعالیت آهسته‌تر عرضه عمومی اولیه جهانی در منطقه آسیا و اقیانوسیه بود، زیرا معاملات از ۲۳۷ به ۲۱۶ کاهش یافت که منجر به کاهش ۷۳ درصدی درآمد سالانه ۱۰.۴ میلیارد دلاری در ماه‌های ژانویه تا ژوئن شد.

از سوی دیگر، حجم عرضه عمومی اولیه جهانی در مناطق اروپا، خاورمیانه، هند و آفریقا (EMEIA) به‌طور قابل توجهی در همان دوره افزایش یافت و بیشترین افزایش در آمریکا از ۷۷ به ۸۶ مشاهده شد.

بخش صنعت با ۱۱۵ معامله در عرضه عمومی اولیه جهانی عملکرد خوبی داشت که ۲۱ درصد از کل را به خود اختصاص داد که ناشی از فعالیت قوی و استراتژیک، به ویژه در هند بود.

همچنین، بخش فناوری عملکرد بهتری داشت و ۱۰.۸ میلیارد دلار از درآمد‌های عرضه عمومی اولیه جهانی را ثبت کرد که بیشتر این وجوه از ایالات‌متحده تامین شد.

این داده‌ها به‌صورت ماهانه حاکی از آن بود که در ماه آوریل تا ژوئن، تعداد عرضه‌های اولیه عمومی جهانی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد کاهش یافت.

بیزنس گزارش کرد، بر اساس داده‌های این شرکت بزرگ حسابرسی، درآمد حاصل از عرضه اولیه سهام در سه ماهه دوم ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به ۲۷.۸ میلیارد دلار رسید.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
رشد سهام جهانی در نیمه اول سال جاری
با کاهش نرخ تورم در آمریکا؛

رشد سهام جهانی در نیمه اول سال جاری

فرود سخت چین!
تأثیر رکود اقتصادی چین بر جهان

فرود سخت چین!

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.